Polityka i Społeczeństwo

Wszystko jasne! KO podjęła decyzję ws. udziału w zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy

Koalicja Obywatelska podjęła decyzję w sprawie udziału w czwartkowym zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy. W Sejmie pojawi się delegacja parlamentarzystów, zabraknie szefów partii.

Temat zaprzysiężenia Andrzeja Dudy na urząd prezydenta Rzeczpospolitej budzi spore emocje. Lista nieobecnych na czwartkowej uroczystości z dnia na dzień się wydłuża. Już wcześniej swoją nieobecność zapowiedzieli byli prezydenci: Bronisław Komorowski i Lech Wałęsa, a także Radosław Sikorski, Grzegorz Schetyna czy Tomasz Siemoniak.

Nieobecni będą także Leszek Miller, Włodzimierz Cimoszewicz i Rafał Trzaskowski.

Prezydium klubu Koalicji Obywatelskiej podjęło dziś decyzję, że KO będzie w czwartek reprezentowane przez niewielką delegację. Nie jest jeszcze pewne, kto wejdzie w jej skład. W Zgromadzeniu Narodowym mają nie wziąć udziału szefowie partii wchodzących w skład KO – taką informację przekazał przewodniczący PO, Borys Budka.

W Zgromadzeniu Narodowym – ze względu na szacunek dla instytucji państwowych – udział weźmie delegacja parlamentarzystów KO. W zaprzysiężeniu prezydenta nie wezmą udziału szefowie partii wchodzący w skład KO jako wyraz sprzeciwu wobec łamania przez Andrzeja Dudę Konstytucji RP – napisał na Twitterze lider PO.

Wybory prezydenckie nie były wolne i równe, nie spełniały standardów uczciwych wyborów, w związku z tym nie będziemy (jako klub) brali udziału w zaprzysiężeniu prezydenta Andrzeja Dudy – tak wyjaśnił decyzję KO poseł Robert Kropiwnicki.

Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy na urząd prezydenta odbędzie się 6 sierpnia o godzinie 10.

Źródło: Onet, Twitter

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie