Polityka i Społeczeństwo

Wszystko jasne! Już wiadomo, dlaczego CBA nie tyka Obajtka

Dziennikarze zidentyfikowali jeszcze sześciu byłych pracowników CBA. Wśród nich najważniejszy jest Zbigniew Lasek. Po odejściu z CBA w 2010 r. został jednym z założycieli firmy ochroniarskiej Grom Group, która od lat zajmuje się bezpośrednią ochroną prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Z Grom Group odszedł po wyborach 2015 r. i dostał posadę w Orlenie, ale z ochrony prezesa nie zrezygnował.

Warto zauważyć dzisiejsze świetne wystąpienie przewodniczącego klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej Cezarego Tomczyka z sejmowej mównicy.

Tomczyk wymienił kilka nazwisk posłów PiS, których krewni są zatrudnieni w państwowych spółkach przez Daniela Obajtka ( z podaniem miejsca pracy i stopnia pokrewieństwa) i zażądał wyłączenia ich z obrad izby. To było świetne wystąpienie – bardzo bolesne dla posłów PiS, ponieważ szeroko transmitowane. Oby takich wystąpień było więcej i oby inni posłowie opozycji zechcieli się od Tomczyka tego nauczyć. Sam Tomczyk ma zaś szansę być bardzo dobrym szefem bardzo trudnego klubu a przez to awansować na znacznie wyższy poziom polityki.

Źródło: „Gazeta Wyborcza”


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie