Polityka i Społeczeństwo

Wstrząsający apel byłych policjantów do młodszych kolegów. “Pamiętajcie, zmiana władzy wcześniej czy później nastąpi”

Policja sięga po desperackie metody rekrutacji. Tak PiS zniszczyło autorytet służb
fot. Shutterstock/Szymon Mucha / Zdjęcie poglądowe

Po wydarzeniach, jakie miały miejsce w zeszły piątek na ulicach Warszawy, emerytowani policjanci wystosowali apel do swoich kolegów.

Policjanci zrzeszeni w Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP w swoim apelu przestrzegają młodszych kolegów przed nadgorliwością – (…)Według świadków były przypadki bezzasadnego przyduszania protestujących do ziemi i wyciągania ich z tłumu. Nie było natomiast woli rozwiązania tej sytuacji w sposób bezkonfliktowy – czytamy. Policjanci dodają, że jeżeli opis wydarzeń jest prawdziwy, to mamy do czynienia z dramatycznym obniżeniem, budowanego z wielkim trudem po 1990 roku, zaufania społecznego do policji.

Policyjni emeryci ostrzegają, że zmiana władzy prędzej czy później nastąpi – Jesteśmy świadomi, że za ostatnie bulwersujące działania Policji, odpowiedzialna jest niewielka stosunkowo liczba funkcjonariuszy i ich decydentów – piszą w apelu.

Podkreślają także, aby interweniujący pamiętali zawsze o zasadach zapisanych w Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej – Wczuwajcie się w emocje ludzi i starajcie się je zrozumieć – zaznaczają.

Apel kończy się mocnym akcentem – Miejcie na uwadze swoją przyszłość. Niech nie spotka was taki los, jaki dotknął tysiące byłych policjantów i funkcjonariuszy służb – piszą na bazie swoich doświadczeń. Wielu z nich jedną ustawą, bez wykazania winy oraz bez wyroku sądu, zostało pozbawionych świadczeń emerytalnych – Zdecydowała o tym wola polityczna partii obecnie rządzącej – czytamy. Odpowiedzialność zbiorowa stała się wtedy faktem, a jest to niedopuszczalne w demokratycznym państwie.

Pamiętajcie! Bierzecie odpowiedzialność za swoje czyny. Kiedyś społeczeństwo musi dokonać koniecznych rozliczeń i każdy stanie w obliczu Jego osądu, zdając sprawę z tego, co uczynił w imieniu Państwa Polskiego – kończą apel, starając się uświadomić młodszych kolegów.

Źródło Federacja Stowarzyszeń Służb Mundurowych

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie