Polityka i Społeczeństwo

Wspólny kandydat PO i PSL na RPO. I ma szansę na poparcie ludzi Gowina

Współpraca Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego zdaje się układać nad wyraz dobrze – procentuje kilkanaście lat wspólnego rządzenia większością sejmików województw. Wspólnym kandydatem obydwu formacji – a także mniejszych partnerów skupionych pod szyldem Koalicji Obywatelskiej – na Rzecznika Praw Obywatelskich będzie prof. Marcin Wiącek.

Prof. Marcin Wiącek od 2009 r. pracuje jako nauczyciel akademicki na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Od 2007 r. jest zatrudniony w Naczelnym Sądzie Administracyjnym. W latach 2014-2018 był członkiem Rady Legislacyjnej przy Prezesie Rady Ministrów.

Nie wiadomo jak zachowa się Lewica – poprzednio ich kandydatem na RPO był znany społecznik Piotr Ikonowicz. Szansą na przełom ws. wyboru Rzecznika jest postawa formacji Jarosława Gowina, który może poprzeć kandydata Platformy i ludowców po tym, gdy Prawo i Sprawiedliwość bezceremonialnie storpedowało kandydata Porozumienia – prof. Marka Konopczyńskiego, który z kolei miał spore szanse na uzyskanie poparcia formacji opozycyjnych.

Źródło: INTERIA.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie