Polityka i Społeczeństwo

Wściekły Czarnek rusza do kontrataku! Minister edukacji stawia Tuskowi ultimatum, lider PO ma trzy dni na reakcję

screen/ MEiN

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek wysłał do Donalda Tuska pismo wzywające do zaprzestania naruszeń dóbr osobistych i usunięcia skutków dokonanych naruszeń. Chodzi o wypowiedzi szefa PO z 11 sierpnia na spotkaniu w Jaktorowie.

Tusk krytykuje podręcznik do HiT

Tusk poruszył wtedy temat podręcznika do przedmiotu historia i teraźniejszość.

W tym podręczniku Czarnek i jego współpracownicy zamieścili takie słowa, że dzieci z in vitro to jest hodowla ludzi. Kto będzie kochał takie dzieci? (…) To dziecko dostanie do ręki podręcznik i przeczyta w nim, że jest dzieckiem z hodowli, którego nikt nie kocha – powiedział.

Czarnek zareagował szybko i ostro. W wezwaniu napisał że ani on, ani jego współpracownicy z Ministerstwa edukacji i nauki, “nie są autorami, ani wydawcami podręczników”.

– Nie jest więc prawdą, jakobym umieszczał jakiekolwiek słowa w jakimkolwiek podręczniku. Nie jest prawdą, że w jakimkolwiek podręczniku, ktokolwiek przeczyta, że nikt go nie kocha – pisze w oświadczeniu minister. Dodał, że “powyższe kłamstwa stanowiły podstawę do kolejnego wpisu, który został opublikowany tego samego dnia na twitterowym koncie Platformy Obywatelskiej”. – Abstrahując od obelg, używanych przez Pańskich współpracowników, jako narzędzia do wzbudzania nienawiści wobec osób niezależnych od Pańskich protektorów, wpis ten powtarza i rozwija stworzone przez Pana pomówienia — napisał minister edukacji.

Domaga się od Tuska, by zamieścił w mediach społecznościowych podaną przez niego w piśmie treść sprostowania oraz wpłatę 100 tys. zł na dowolną Młodzieżową Drużynę Pożarniczą Ochotniczej Straży Pożarnej.

Lider PO ma trzy dni od otrzymania wezwania. Potem sprawa trafia do sądu.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie