Gospodarka

Wreszcie! Od poniedziałku poluzowanie gospodarki. Co się otworzy?

Koronawirus
Flickr.com/KPRM

Jak donosi wp.pl, rząd ma dziś ogłosić częściowe odmrażanie gospodarki. Chodzi o otwarcie m.in. salonów fryzjerskich, kosmetycznych i sklepów meblarskich. Dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych mają przejść na naukę w systemie hybrydowym.

Rząd rozpocznie odmrażanie gospodarki?

Wiadomo, że dziś odbędzie się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Podobno w jego trakcie mają zostać potwierdzone ważne decyzje dot. luzowania gospodarki. I tak od 26 kwietnia miałyby zostać otwarte salony fryzjerskie, kosmetyczne i urody oraz wielkopowierzchniowe sklepy budowlane i sklepy meblarskie. Do szkół w systemie hybrydowym mają wrócić uczniowie z klas 1-3 szkół podstawowych. To nie koniec. Ma również powrócić możliwość uprawiania sportu na świeżym powietrzu do 50 osób.

– W porównaniu do ostatnich tygodni, w skali całego kraju mamy mniejszą ilość zajętych w szpitalach łóżek dla pacjentów z COVID-19, zmniejszyła się też liczba zajętych respiratorów. Mamy wykonanych ponad 9 milionów szczepień. To są drobne, ale ważne kroki, które wykonujemy na froncie walki z epidemią – powiedziała WP osoba z otoczenia rządu.

Regionalizacja

To tyle z dobrych wieści. Złe są takie, że najpewniej gospodarka będzie odmrażania w modelu regionalizacji. W praktyce będzie to oznaczać, że na Podlasiu oraz Podkarpaciu może dojść szybciej do luzowania obostrzeń. Z kolei mieszkańcy Śląska oraz Dolnego Śląska prawdopodobnie dłużej poczekają na powrót do normalności.

Źródło: wp.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Jacek Walewski

Dziennikarz. Na stałe współpracuje z portalami Crowd Media, Comparic i Bitcoin.pl. Jego artykuły publikują też Polsat News i Interia. W latach 2017 - 2018 asystent społeczny posłanki Mirosławy Nykiel, wiceprzewodniczącej Komisji ds. Gospodarki.

Media Tygodnia
Ładowanie