Po godzinach

Wpadka Dudy na Twitterze. Senator Brejza nie przegapił okazji, by bezlitośnie wytknąć ją prezydentowi

Prezydent Duda
praszkiewicz / Shutterstock.com

Andrzej Duda opublikował wpis, którym wyraził wsparcie dla białoruskich więźniów politycznych. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie pewien szczegół, który bezlitośnie wypunktował senator Krzysztof Brejza.

27 listopada obchodzony jest Dzień Solidarności z więźniami politycznymi na Białorusi. Andrzej Duda zamieścił w mediach społecznościowych okolicznościowy wpis.

Blisko 900 obywateli Białorusi jest więzionych przez Łukaszenkę tylko dlatego, bo chcieli by ich Kraj był wolny i demokratyczny.

Polska pragnie takiej samej Białorusi jak oni. Wyrażam solidarność ze wszystkimi ofiarami łukaszenkowskiej dyktatury – napisał w sobotę prezydent. Do wpisu będącego wyrazem wsparcia dla więźniów politycznych przetrzymywanych przez reżim Aleksandra Łukaszenki, Duda dodał hashtag #StandWithBelarus.

Co jednak ciekawe, był to drugi wpis na ten temat, który pojawił się na koncie Andrzeja Dudy. Pierwszy, usunięty, był niemal identyczny, różnił się jednym znaczącym szczegółem. Otóż nad właściwym tekstem widniało jeszcze słowo „Propozycja”. Nie wiadomo, kto prowadzi twitterowe konto prezydenta – a może on sam osobiście? – ale popełnił błąd, który błyskawicznie wyłapał senator KO Krzysztof Brejza.

„Propozycja”. Czasem tweeta do wrzucenia, czasem ustawy do podpisania. Prezydent kopiuj-wklej – ironicznie skomentował senator opozycji. Czyżby ustawy podsuwane przez rząd PiS były podpisywane w tym samym trybie, co wrzucane „propozycje” tweetów – na szybko, bez czytania?

Później Krzysztof Brejza dorzucił kolejny żartobliwy wpis.

Przypomina mi się SNL Polska i skecz z rosyjskim sportowcem-dopingowcem: „Chwila, dostałem depeszę od szefa: „Dyskwalifikacja to oszustwo i spisek USA. Tylko powiedz to własnymi słowami” – napisał senator.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie