Po godzinach

Wpadka Andrzeja Dudy w USA. Prezydent aż tak bardzo tęskni za Donaldem Trumpem?

Duda
Fot.Shutterstock/Dagmara_K

Andrzej Duda przebywa w USA na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ. Wygląda na to, że na Ameryka przywołała w nim miłe wspomnienia, gdyż podczas spotkania z dziennikarzami popełnił zabawną wpadkę – pomylił Joego Bidena z Donaldem Trumpem.

Nie jest tajemnicą, że Andrzej Duda nie ma bliskich – jeżeli w ogóle ma jakieś – relacji z aktualnym prezydentem USA Joe Bidenem. Za to nigdy nie ukrywał sympatii do Donalda Trumpa – poprzedni lokator Białego Domu przyjmował Dudę, więc polski prezydent ma z nim kilka niezłych zdjęć. Najwyraźniej tęsknota za Trumpem udzieliła się Dudzie na amerykańskiej ziemi.

Podczas spotkania z dziennikarzami pomylił w swej wypowiedzi nazwiska prezydentów.

W tej chwili administracja pana prezydenta Donalda Trumpa ma bardzo wiele problemów, no choćby takich, jak problem Afganistanu i zapewne jest tak, że są to bardziej pilne problemy, niż relacja z Polską, w których nic złego się nie dzieje – mówił Duda.

Andrzej Duda poleciał do Nowego Jorku, by wziąć udział w Zgromadzeniu Ogólnym ONZ. Nie spotkał się z Bidenem, za to rozmawiał z przywódcami Turcji, Mongolii i Brazylii. Duda wygłosił też przemówienie, w którym poruszał temat pandemii i konfliktu na granicy z Białorusią.

Reżim na Białorusi prowadzi atak hybrydowy na granice Polski, Łotwy i Litwy. Nie ustąpimy w tym kryzysie, bo nie zgadzamy się na instrumentalne traktowanie migrantów, na wykorzystywanie ich trudnego położenia do działań wymierzonych w bezpieczeństwo naszych granic – mówił Duda.

Źródło: Onet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie