Polityka i Społeczeństwo Wojna

Wołodymyr Zełenski nie ma co do tego wątpliwości. Ważne słowa prezydenta do narodu ukraińskiego

Wołodymyr Zełenski w tradycyjnym orędziu do narodu ukraińskiego, stwierdził, że strategiczna porażka Rosji jest już oczywista.

W czwartek gen. Ołeksij Hromow, zastępca dowódcy Głównego Zarządu Operacyjnego Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy, przekazał, że w wyniku skutecznych działań armii ukraińskiej rosyjskie wojska przeszły do defensywy na kierunkach charkowskim, chersońskim, iziumskim i melitopolskim.

Jak dodał gen. Hromow, na niektórych odcinkach frontu Rosjanie mieli 10-krotną przewagę pod względem liczby żołnierzy, uzbrojenia i sprzętu wojskowego.

Takie sukcesy na froncie były możliwe tylko dlatego, że ukraińska armia umiejętnie prowadzi obronę manewrową.

Gen. Hromow powiedział także, że łączne straty wroga od początku inwazji wynoszą około 20 proc. żołnierzy zaangażowanych w wojnę oraz nawet do 60 proc. “głównych rodzajów broni i sprzętu wojskowego”.

Zełenski: strategiczna porażka Rosji

Wołodymyr Zełenski w tradycyjnym orędziu do narodu ukraińskiego odniósł się do sytuacji na froncie. Po ponad dwóch miesiącach walk, pewne sprawy są widoczne gołym okiem.

Strategiczna porażka Rosji jest oczywista dla wszystkich na świecie. Nawet dla tych, którzy nadal się z nimi rozmawiają. Rosja po prostu nie ma jeszcze odwagi, by się do tego przyznać – powiedział prezydent Ukrainy.

Jak dodał Zełenski, Rosjanie są tchórzami i próbują ukryć swoją porażkę poprzez kolejne ataki rakietowe, bombowe i artyleryjskie. Ukraiński przywódca zapewnił po raz kolejny, że Ukraina zostanie w odbudowana. Podkreślił, że od początku wojny w Ukrainie zostało zniszczonych przez Rosjan już 570 placówek służby zdrowia, w tym 101 szpitali.

Czytaj również:

Ziobro dał Kaczyńskiemu prztyczka w nos. PiS traci posłankę, Ziobro zapowiada: to nie koniec!
Kolejna gierka Putina. Rosjanie rozpowszechniają fałszywy list dotyczący Polski
TVP nie przeprasza pomimo wyroku sądu. Wolą płacić karę, niż się przyznać?

Źródło: Wirtualna Polska

 

 

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie