Polityka i Społeczeństwo

Wojna polsko-polska w wydaniu lokalnym. W łódzkiej Radzie Miasta radny PiS prawie pobił się z radnym PO

Sebastian Bulak

Podczas obrad Rady Miejskiej w Łodzi doszło do bardzo ostrej wymiany zdań. Radny PiS Sebastian Bulak obraził przedstawiciela KO.

KO vs. PiS w Łodzi

W czasie posiedzenia rady Sebastian Bulak z PiS zapytał przewodniczącego Rady Miejskiej Marcina Gołaszewskiego z KO o oświadczenie majątkowe i zarobki za członkostwo w Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Ten drugi upominał radnego PiS, aby się uspokoił i nie zadawał tak niegrzecznych pytań.

Bulak powiedział ostatecznie, że Gołaszewski zachowuje się jak „błazen” i „idiota”, a swój tytuł naukowy zawdzięcza „cioci”, która jest rektorem Uniwersytetu Łódzkiego. Polityk KO odparł mu, że sam jest chamem”.

Następnie przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi napisał w mediach społecznościowych, że „chamstwo trzeba tępić” i uważa, że nadszedł już czas na to, by skończyć „z prostactwem i warcholstwem”. Dodał, że jeśli „PiS-owski radny go nie przeprosi na najbliższej sesji Rady, to skieruje sprawę do prokuratury i sądu, a także zażąda 10 tys. zł na łódzką Fabrykę Równości”. Podkreślił, że „Sala Obrad Rady Miejskiej to świątynia łódzkiej demokracji a 7 lipca doszło do skandalicznej sytuacji”. Uważa też, że „po raz kolejny naruszona została powaga sesji oraz naruszone zostały jego dobra osobiste”. Dowiedzieliśmy się także, że skierował do Bulaka wezwanie przedsądowe. „Wierzę w refleksję i poczucie honoru pana radnego” – napisał na końcu przewodniczący Rady Miejskiej.

Sebastian Bulak nie chce przepraszać

Czy radny PiS przeprosi i to zakończy sprawę? On sam zapewnił w rozmowie z Radiem Łódź, że nie będzie nikogo przepraszać.

Bulak dodał też, że Gołaszewski nazywał go „chamem”, a wcześniej ponoć mówił o politykach Prawa i Sprawiedliwości, że są „bydlakami”. Jego zdaniem nie powinien w ogóle piastować swojej funkcji w radzie miasta.

Trzeba jednak dodać, że tak żenująca debata w czasie obrad w Łodzi pokazała niestety, że polska polityka – także na poziomie lokalnym – potrafi znaleźć się na bardzo niskim poziomie poziomie.

Źródło: Radio Łódź, zdjęcie: Facebook

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie