Polityka i Społeczeństwo

Wojewoda Radziwiłł mógł narazić zdrowie kobiet rodzących. Czy miało to związek z porodem żony Jacka Kurskiego?

Flickr.com/Ministerstwo Obrony Narodowej

17 marca coś dziwnego stało się w Szpitalu MSWiA. Czasowo zamknięto oddział położnictwa dla rodzących kobiet zakażonych wirusem COVID-19. Portal OKO.press sugeruje, że może mieć to związek z porodem żony Jacka Kurskiego.

Szpital MSWiA nie dla rodzących kobiet z COVID-19

Jak podaje OKO.press, po zamknięciu oddziału, wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł skierował pacjentki z wirusem COVID-19 do innego szpitala, który był jednak pozbawiony infrastruktury do leczenia koronawirusa. Jak sugerują portal, w placówce rodzą się dzieci z wadami płodu. Decyzja wojewody mogła więc sparaliżować, jak pisze OKO.Press, pracę placówki. Nietrudno sobie wyobrazić, w jakim stopniu utrudniło to funkcjonowanie lekarzy.

– Nie mogliśmy sobie pozwolić na zakażenie wirusem SARS-CoV-2 dziecka z ciężką wadą wrodzoną czy wcześniaka, którego życie wisi na włosku – powiedział dziennikarzowi OKO.press członek personelu.

Czy to wszystko ma związek z porodem pani Kurskiej?

OKO.press zaintrygowało jedno. Dziennikarze pytają, czy obecność Joanny Kurskiej, żony prezesa TVP, w placówce mogła mieć coś wspólnego z całym zamieszaniem. Spójrzmy na daty. Oddział covidowy dla rodzących w Szpitalu MSWiA był zamknięty od 17 do 31 marca. Z kolei pani Kurska przebywała w nim od 13 do 30 marca.

OKO.press, jak dodaje, czeka na oficjalną odpowiedź szpitala w tej sprawie. Wcześniej dziennikarze uzyskali tylko informację, zgodnie z którą “powód zamknięcia oddziału był trywialny”. W szpitalu przebywało ponoć za dużo pacjentek zarażonych wirusem COVID-19. Z kolei Joannę Kurską przyjęto do niego, ponieważ była pacjentką przyszpitalnej przychodni.

Źródło: OKO.press

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie