Kultura

Wojciech Mann wraca na antenę. Byli dziennikarze Trójki poprosili o wsparcie nowego projektu, odzew przeszedł najśmielsze oczekiwania

Wojciech Mann odchodzi z Trójki

Wojciech Mann wraca na antenę. Wkrótce ruszy nowe radio internetowe, Nowy Świat. Fundusze potrzebne na uruchomienie stacji zostały zebrane w ciągu dwóch dni dzięki internetowej zbiórce.

Nowy projekt Manna

Wojciech Mann odszedł z Radiowej Trójki w marcu. Wcześniej ze stacją rozstała się także Anna Gacek, z którą Mann współpracował od lat.

Nie wiem, jak to określić, żeby nie wyjść na bufona, ale jeśli ja panią redaktor Annę Gacek zaprosiłem do współpracy, to znaczy, że zaakceptowałem jej sposób myślenia, obecność antenową, jej wiedzę na temat muzyki. I teraz ktoś rozwala nasz team, nawet nie czując potrzeby poinformowania mnie o powodach. To już jest nie tylko destrukcja radia, ale też brak kultury, który dotyczy mnie osobiściemówił w marcowej rozmowie z „Gazetą Wyborczą” Mann.

Dziennikarz, który był jednym z symboli Radiowej Trójki, otworzy wkrótce nowy rozdział swojej działalności. Będzie to internetowa rozgłośnia radiowa Nowy Świat, które stworzy spółka Ratujmy Trójkę. Udziałowcami spółki są, obok Manna, także między innymi Magda Jethon i Jan Chojnacki. Wszyscy pracowali w Trójce, każdy z nich odszedł z Polskiego Radia.

Błyskawiczna zbiórka

Na funkcjonowanie radia potrzebne jest 250 tysięcy złotych miesięcznie. Spółka Ratujmy Trójkę otworzyła internetową zbiórkę, by zebrać potrzebne fundusze.

Dobre radio tworzą nie tylko dziennikarze, realizatorzy, technicy czy reporterzy. Bez nich nie byłoby radia, ale też radia nie byłoby bez słuchaczy. Dziś każdy z Was może pójść o krok dalej – stając się współtwórcą i mecenasem Radia Nowy Świat! – czytamy na stronie zbiórki w serwisie Patronite.

Potrzebna suma została zebrana w ciagu dwóch dni. Na ten moment spółka zebrała już deklarację wpłat w wysokości blisko 350 tysięcy złotych miesięcznie. Zebrało się ponad 12 tysięcy osób chętnych, by wspomóc funkcjonowanie stacji.

Mamy świadomość, że obdarzyli nas Państwo ogromnym zaufaniem, które wiąże się także z ogromną odpowiedzialnością. Dzięki Państwu obudziliśmy się dziś w zupełnie Nowym Świecie. Prosimy o chwilę cierpliwości; wkrótce poinformujemy o kolejnych krokach. Proszę pozostać na nasłuchu! – napisała spółka na swoim Facebooku.

Spółka szacuje, że rozpocznie nadawanie w czerwcu. Jej celem jest nawiązać do najlepszych tradycji Radiowej Trójki.

Źródło: Wyborcza.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie