Polityka i Społeczeństwo

“Wódz nam uciekł”. Donald Tusk wywołuje Kaczyńskiego do tablicy, będzie reakcja prezesa?

Kolejne wymowne słowa Donalda Tuska. Kaczyński nie pozostawia mu wyboru
Fot. Flickr

Szalejąca inflacja, napięta sytuacja na polsko-białoruskiej granicy, czwarta fala pandemii – problemów w kraju nie brakuje. Donald Tusk postanowił wywołać do tablicy Jarosława Kaczyńskiego.

“Wódz uciekł”

Jarosław Kaczyński od ponad roku pełni funkcję wicepremiera ds. bezpieczeństwa, choć tak naprawdę nie wiadomo, czym się zajmuje. Co jakiś czas decyduje się na medialną ofensywę, udziela wtedy kilku wywiadów zaufanym mediom. Poza tym niewiele wiadomo o jego bieżącej działalności. A przecież wszyscy wiedzą, że to on jest osobą decyzyjną w tym państwie. Nie ma wątpliwości, że wystarczyłoby słowo Kaczyńskiego, a z dnia na dzień rząd wprowadziłby np. obostrzenia dla niezaszczepionych.

Tymczasem Kaczyński, jak zazwyczaj w przypadku poważnych spraw, milczy. Lubi dzielić i rządzić na sejmowym poletku, ale podejmowanie decyzji trudnych, ale perspektywicznie korzystnych dla kraju, a nie dla partii, jest już trudniejsze.

Donald Tusk postanowił wywołać Jarosława Kaczyńskiego do tablicy.

Jarosław Kaczyński zniknął w najbardziej krytycznym dla Polski momencie. Ma w ręku całą władzę, a nie podejmuje żadnych decyzji. Decyzji, od których zależy życie tysięcy ludzi i bezpieczeństwo kraju. Wódz nam uciekł z pola bitwy – napisał były premier na Twitterze.

“Rząd abdykował”

W podobnym tonie Tusk wypowiadał się na temat rządu w środę. Lider PO rozmawiał z członkami Rady Medycznej przy premierze. Jak stwierdził, rząd nie realizuje rekomendacji tego gremium.

Rząd nigdy nie poinformował dlaczego nie informuje opinii publicznej jakie to są rekomendacje i dlaczego ich nie realizuje. Okazuje się, że konkluzje, które zapadają po spotkaniach Rady Medycznej nie są uwzględniane przez rząd, od wielu, wielu miesięcy – powiedział Tusk. – Prawie wszystkie narzędzia są w rękach rządu. Rząd nic nie robi. Rząd abdykował. Rząd stchórzył przed pandemią – ocenił lider PO.

Źródło: Twitter, Rzeczpospolita

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie