Polityka i społeczeństwo

Wlaśnie dlatego władza chce zniszczyć TVN. Te dane są dla rządzących bezlitosne

Wolne, niezależne od władzy media od dłuższego czasu są solą w oku rządzących. Jarosław Kaczyński od 2015 roku konsekwentnie próbuje realizować w Polsce wariant węgierski, polegający na przejęciu Trybunału Konstytucyjnego, następnie zajęciu się pozostałymi sądami, podporządkowaniu sobie lub eliminacji niewygodnych mediów, a następnie zmianie ordynacji wyborczej w celu sięgnięcia po większość konstytucyjną. Ostatni etap zakłada zmianę konstytucji, by utrwalić te korzystne dla siebie zmiany, zmieniając jednocześnie ustrój państwa na autorytarny.

O ile PiSowi udało się przejąć sąd konstytucyjny, to już na froncie walki o sądy powszechne i Sąd Najwyższy nie idzie władzy tak łatwo. Dlatego też Prawo i Sprawiedliwość taką wagę przywiązuje do warstwy propagandowej, tak aby tworzyć korzystną dla siebie narrację, atakując przy tym niemiłosiernie swoich wrogów.

Niestety dla rządzących, propaganda serwowana przez media narodowe jest tak toporna, że wręcz niezjadliwa. Nie żyjemy na całe szczęście w warunkach cenzury, dlatego też media niezależne, a także media społecznościowe skutecznie zadają kłam działaniom propagandowym chociażby TVP. W związku z tym w PiS dwoją się i troją, żeby te niewygodne media uciszyć. Smaczku sytuacji dodaje fakt, że oglądalność TVP spada na łeb na szyję.

Według najnowszych badań analizy rynku medialnego w Polsce – to TVN, a nie TVP w listopadzie był liderem w grupie ogólnej, jak i komercyjnej. Dodatkowo, najbardziej  popularnym kanałem okazał się być program informacyjny TVN 24, który zanotował znaczący wzrost oglądalności. 

Według zestawienia w czołówce plasują się następujące stacje:

W pierwszej dziesiątce najchętniej oglądanych stacji w minionym miesiącu znalazły się również: TVN 24 – 4,67 proc. (wzrost z 3,9 proc.), TV 4 – 4,43 proc. (spadek z 4,73 proc.), TVP Info – 3,58 proc. (spadek z 3,74 proc.), TV Puls – 3,38 proc. (wzrost z 3,29 proc.), TVN Siedem – 3,26 proc. (spadek z 3,32 proc.) i TTV – 2,03 proc. (wzrost z 1,85 proc.).

Analizując powyższe dane, jak na dłoni widać, dlaczego rządzącym tak bardzo zależy na zneutralizowaniu TVN, czy to poprzez potencjalne przejęcie stacji,  repolonizację mediów, czy też potencjalne wygaszenie koncesji.

Tak silna pozycja medium, które znajduje się poza strefą wpływów PiS i nie poddaje się ręcznemu sterowaniu, obalając jednocześnie toporną propagandę mediów narodowych, jest na dłuższą metę polityczną mieszkanką wybuchową, która może kosztować Prawo i Sprawiedliwość utratę władzy w wyborach parlamentarnych 2019, a na to Jarosław Kaczyński po prostu nie może sobie pozwolić…

źródło: press.pl

fot. flickr/Sejm RP/wikimedia

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media - wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie