Polityka i Społeczeństwo

Władza główkuje, jak ograć temat kar od Unii Europejskiej. Ziobryści wyskakują z kuriozalnym pomysłem

unia

Gdzie się człowiek nie obejrzy, wszędzie widzi kary nakładane przez UE na rząd PiS-u. Solidarna Polska ma pomysł na ich obejście. Niestety, nielogiczny.

Pół miliona euro dziennej kary za kopalnie Turów oraz milion euro dziennie kary za nierespektowanie decyzji w sprawie Izby Dyscyplinarnej. Tak wygląda rzeczywistość obozu władzy. Zjednoczona Prawica nie ma zamiaru niczego płacić.

Jeśli to Bruksela wyegzekwuje kary, to będziemy mogli powiedzieć, że Unia nam zabrała pieniądze. Jednocześnie prawdą będzie, że nie płacimy kar – tak o przyjętej przez PiS strategii mówi w rozmowie z Wirtualną Polską osoba z Kancelarii Premiera.

Swój pomysł ma również Solidarna Polska. – Jeżeli Unia Europejska chce i próbuje nas szantażować finansowo, to my pieniądze, które mielibyśmy tracić, odliczymy od tego, co powinniśmy wnieść w formie składek – powiedział Michał Woś, wiceszef resortu sprawiedliwości w programie “Tłit” emitowanym na WP.pl

Wiceminister dodał, że nie wie, czy pomysł jest popierany przez premiera, ale zapewnia, że “Zbigniew Ziobro miałby odwagę tak zrobić”. Tylko że pomysł krążący po Solidarnej Polsce spotyka się już z kontrą i jest nazywany “nielogicznym”. – Mamy obowiązek płacić składkę, więc z punktu widzenia Brukseli to byłoby kolejne złamanie prawa – mówi anonimowo polityk PiS.

W przypadku pomniejszenia składki członkowskiej, Bruksela odpowiednio pomniejszy środki, które popłyną do Warszawy, także Solidarna Polska proponuje rozwiązania z gruntu nierealne.

– Pan min. Woś powinien doczytać, gdyż opowiada brednie. Zarówno nałożone przez TSUE kary, jak i należną od Polski składkę można potrącić z przyznanych Polsce środków z UE – napisała Katarzyna Szeska ze Stowarzyszenia Lex Super Omnia.

Źródło: Wirtualna Polska

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie