Polityka i Społeczeństwo

Wkrótce powrót obostrzeń? Niedzielski zaniepokojony nowym, groźnym wariantem koronawirusa

Flickr.com/PiS

W Polsce na razie odnotowano 90 przypadków zakażenia wariantem Delta. Adam Niedzielski nie wyklucza powrotu do obostrzeń.

W Europie od kilku miesięcy rozprzestrzenia się nowy wariant koronawirusa SARS-CoV-2 o nazwie Delta, który został wykryty w Indiach. W Wielkiej Brytanii przypada na niego 99 proc. wszystkich nowych zakażeń. Dzisiejsze dane z Wysp, nie napawają optymizmem.

– Najwyższą od początku lutego liczbę zakażeń koronawirusem, 16 135, wykryto w ciągu minionej doby w Wielkiej Brytanii – poinformował brytyjski rząd. To o ponad 4,5 tys. więcej niż najwyższy dotychczas bilans w ramach trzeciej fali epidemii – informuje Radio Zet.

Na temat nowej mutacji koronawirusa, minister zdrowia rozmawiał z “Faktem”. Adam Niedzielski poinformował, że dotychczas wykryto w Polsce 90 przypadków nowego mutanta. Zapytany, czy końcówka wakacji może się wiązać z powrotem do obostrzeń, po powrotach rodaków z wakacji, nie wykluczył takiego scenariusza.

– Tych przesłanek, które mówią o ryzyku wzrostu zakażeń we wrześniu czy październiku z powodu większej mobilności nie widzimy. Co innego, jeśli pojawi się lub zacznie eskalować jedna z obecnych mutacji lub nowa mutacja, która może się dopiero pojawić. W takim przypadku faktycznie prawdopodobieństwo wprowadzenia restrykcji rośnie – powiedział “Faktowi”.

Adam Niedzielski bierze także pod uwagę możliwość nauki hybrydowej od września w szkołach. Zapewnia, że jesteśmy przygotowani na ewentualną czwartą falę zakażeń.

– Wkrótce uruchomiamy szkolenia dla personelu medycznego w zakresie obsługi sprzętu anestezjologicznego, czyli choćby respiratorów. Pozostała infrastruktura jest w pełni przetestowana. W każdej chwili jesteśmy w stanie odtworzyć bazę, która towarzyszyła nam w 3 fali – gwarantuje.

Źródło: Fakt.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie