Polityka i Społeczeństwo

Wizerunek radnego PO na drastycznym plakacie aktywistów pro-life. Policja wciąż nie może znaleźć sprawcy

OleksSH / Shuttertock

Wizerunek radnego PO Bartosza Margula pojawił się na drastycznym bannerze stworzonym przez aktywistów pro-life. Policji wciąż nie udało się znaleźć sprawców.

Szokujący plakat jeździł na lawecie po ulicach Lublina w maju zeszłego roku, gdy miejska rada zajmowała się petycją Fundacji Życie i Rodzina, wyrażającą sprzeciw wobec programu in vitro.

In vitro to: handel ludźmi, selekcja dzieci, wielokrotna aborcja. Radny klubu Żuka – Bartosz Margul chce wydawać twoje pieniądze na biznes in vitro” – głosił plakat.

Napisowi towarzyszyło zdjęcie rozczłonkowanego płodu i radnego Margula. Co istotne, widniała na nim też strona internetowa Fundacji Życie i Rodzina.

Radny Margul zawiadomił prokuraturę, ale sprawa została szybko umorzona. Zgłoszenie trafiło też na policję. Co ciekawe, śledztwo funkcjonariuszy trwało długo – blisko rok – ale… nie przyniosło rezultatów. Policja nie zdołała ustalić autorów plakatu. I to dziwi poszkodowanego radnego.

Policja dysponowała zarówno zapisem z monitoringu miejskiego, znała numery rejestracyjne, przesłuchiwała świadków, miała dostępne artykuły prasowe na temat, dziennikarski materiał filmowy z konferencji. I mimo tego przez blisko rok nie udało się jej ustalić personaliów sprawcy wykroczeń drogowych – mówi radny w rozmowie z Onetem. Co więcej, policja miała uznać, że plakat z rozczłonkowanym, zakrwawionym płodem nie sieje zgorszenia w miejscu publicznym.

– Ciekaw jestem, czy ktoś, kto podjął taką decyzję, pozwoliłby pokazać takie zdjęcia swoim dzieciom – zastanawia się poszkodowany radny. Zapowiada, że to nie koniec sprawy – złoży zażalenie na tę decyzję.

Źródło: Onet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie