Polityka i Społeczeństwo

Witaj szkoło… w wersji Czarnka. Ruszyła akcja sprzeciwu wobec pomysłów ministra edukacji [WIDEO]

Wystartowała społeczna akcja WolnaSzkola.org. Organizatorzy w spotach pokazują, jak będzie wyglądała szkoła pod butem ministra Przemysława Czarnka.

WolnaSzkola.org to kilkadziesiąt organizacji zaangażowanych w społeczną akcję. Jak piszą na swojej stronie organizatorzy, tworzona jest Sieć Organizacji Społecznych (S.O.S), działających na rzecz szkoły dobrej i przyjaznej dla uczniów. Fundamentem jest sprzeciw wobec zmian, jakie w oświacie chcą wprowadzić rządzący, a wśród nich jest m.in. projekt ustawy wprowadzający kary więzienia dla dyrektorów szkół.

Szkoła nowoczesna i tolerancyjna

– Chcemy szkoły stawiającej w centrum uczniów i uczennice: ich prawa oraz potrzeby, marzenia i pomysły. Szkoły nowoczesnej, obywatelskiej i demokratycznej. Przyjaznej, dla młodych ludzi, ich rodziców, nauczycielek i nauczycieli. Takiej, do której chce się chodzić, która motywuje do nauki i przygotowuje do życia we współczesnym świecie. Rozwija kluczowe kompetencje, a nie tylko przekazuje oderwane od siebie wiadomości z różnych przedmiotówczytamy na stronie WolnaSzkola.org 

W celu unaocznienia, o co chodzi w walce o nowoczesną szkołę, organizatorzy pokazują pięć różnic między szkołą proponowaną przez resort edukacji, a szkołą jakiej się domagają.

  • Zakuć – zdać – zapomnieć vs. Szkoła kompetencji
  • Jedynie słuszna wizja vs. Otwartość na świat i jego różnorodność
  • Lęk i karanie vs. Współdziałanie i wsparcie
  • Równanie pod linijkę vs. Szacunek dla różnorodności
  • Chłopcy do wojska, dziewczyny do kuchni vs. Równy start dla każdej i każdego

Spoty

W ramach społecznej akcji publikowane są spoty z wypowiedziami ministra edukacji Przemysława Czarnka. Pierwszy z nich przedstawia rozmowę o studiach córki podczas rodzinnego obiadu. Do dyskusji przyłącza się najmłodszy syn i cytuje słowa szefa resortu edukacji. – Kariera w pierwszej kolejności, a później może dziecko. Prowadzi to do tragicznych konsekwencji. Jeśli pierwsze dziecko rodzi się w wieku 30 lat, to ile można tych dzieci urodzić? To są konsekwencje tłumaczenia kobiecie, że nie musi robić tego, do czego została przez Pana Boga powołana – mówi na nagraniu.

Akcja drugiego spotu rozgrywa się na ulicy, gdzie para kobiet zostaje zaczepiona przez dwie kobiety. Jedna z nich mówi Przemysławem Czarnkiem. – Nie ma wątpliwości, że cała ta ideologia LGBT wyrastająca z neomarksizmu, a ten z marksizmu, pochodzi z tego samego korzenia, co niemiecki narodowy socjalizm hitlerowski, odpowiedzialny za wszelkie zło II wojny światowej. Zamordowanie powstańców i zniszczenie Warszawy.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie