Polityka i Społeczeństwo

Wiemy, jak zagłosuje KO ws. ratyfikacji Funduszu Odbudowy

Dziś w Sejmie odbędzie się głosowanie ws. ratyfikacji unijnego Funduszu Odbudowy, podczas którego PiS zostanie wsparte przez Lewicę. Pozostawało pytanie, jak zachowa się KO – według nieoficjalnych informacji, klub wstrzyma się od głosu.

Klub Koalicji Obywatelskiej ma wstrzymać się od głosu w sejmowym głosowaniu w sprawie ratyfikacji Funduszu Odbudowy – dowiedziała się nieoficjalnie PAP. W klubie będzie obowiązywała dyscyplina. Wcześniej politycy KO apelowali o przełożenie głosowania.

Apelujemy do przywódców innych ugrupowań opozycyjnych, by dali nam jeszcze trochę czasu, by dać jeszcze dwa tygodnie na negocjacje między samorządem, a rządem, by dać nam czas, żeby być może uzyskać od rządzących zapewnienia, które są dla nas najważniejsze – mówił prezydent Warszawy po spotkaniu, które klub KO zorganizował we wtorek w Senacie. W spotkaniu wzięli udział między innymi samorządowcy oraz przedstawiciele klubów Lewicy, KP-PSL i koła Polska 2050. KO zgłosiło też do ustawy ratyfikacyjnej sześć konkretnych poprawek,

Od ostatecznego kształtu będzie decydowało się nasze poparcie lub nie dla tej ratyfikacji – mówił lider PO Borys Budka. Jak już wiadomo, poprawki zostały odrzucone.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie