Polityka i Społeczeństwo

Wiemy, ile kosztuje nas tuba propagandowa PiS. Kwoty przekazane na TVP Info zwalą Was z nóg!

Fot. pasek-tvpis.pl

Rafał Trzaskowski nie spuszcza z tonu. Nadal celnie atakuje PiS, co przysparza mu popularności w sondażach prezydenckich. W czasie jednej z konferencji prasowych powiedział, że chciałby likwidacji TVP. Stwierdził, że dziś telewizja publiczna generuje też wielkie koszty. Dziennik „Fakt” postanowił to sprawdzić.

Wiemy, ile wynosi budżet TVP Info!

Wydajmy te pieniądze na służbę zdrowia!

Pieniądze, które idą dzisiaj na propagandę, na partyjną telewizję, powinny zostać przeznaczone na ochronę zdrowia, na nasze szpitale – mówił Trzaskowski. Dodawał, że chce zwiększyć wydatki na służbę zdrowia do 6 proc. PKB, ale by to osiągnąć chce najpierw… ciąć. Oszczędności można jego zdaniem znaleźć w mediach publicznych. – W miejsce obecnej telewizji powstanie nowa telewizja publiczna. Bez TVP Info, bez „Wiadomości”, bez publicystyki politycznej, bez tego wszystkiego, co dzisiaj tak zatruwa nasze życie publiczne – mówił prezydent Warszawy.

Budżet TVP Info

Dziennik „Fakt” postanowił dokładnie sprawdzić, czy Trzaskowski ma rację i jak wygląda obecny budżet TVP Info.

I faktycznie, prezydent Warszawy nie mylił się. Jak się okazuje, w samym 2019 roku wydano na TVP Info aż 167,6 milionów złotych. – Niemal dwie trzecie tej kwoty stanowiły przychody z abonamentu RTV i tzw. rekompensaty z budżetu państwa za osoby zwolnione z jego płacenia. Pozostała część kwoty to m.in. wpływy z emisji reklam – tłumaczy Wprost, który także napisał o wydatkach mediów publicznych.

Ze sprawozdań finansowych wynika jednocześnie, że w poprzednich latach budżety stacji były jednak mniejsze. W 2017 roku na TVP Info wydano “tylko” 127,4 milionów zł, ale już w 2018 roku aż 142,2 miliony złotych. Jak widać, z roku na rok koszty rosły. Do tego jest to piąta pod względem kosztów stacja pod brandem Telewizji Polskiej.  – Dla porównania: na TVP1 wydano 714,7 milionów zł a na TVP2 – 619,4 milionów zł. Łącznie w latach 2016-2019 budżet TVP Info pochłonął ponad 570 milionów zł – dodaje wprost.pl.

TVP Info budzi kontrowersje od dawna. Od czasów rządów PiS stacja stała się jednak tubą propagandową PiS-u. Najwyższy czas to zmienić. W tym punkcie Trzaskowski ma rację.

Źródło: wprost.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Tagi
Media Tygodnia
Ładowanie