Polityka i Społeczeństwo

Wiemy, co się stanie z koalicją! Słowa tego polityka PiS nie pozostawiają wątpliwości

Wiemy, kiedy skończy się obecny istny cyrk dot. przepychanek w rządzie i koalicji? – Wszystko jest na najlepszej drodze, ale o tym powiemy dopiero w środę około godz. 15-16 – powiedział dziś szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

Zjednoczona Prawica ponownie zjednoczona?

Wiadomo, że dziś trwają rozmowy dot. przyszłości Zjednoczonej Prawicy. Poprzednie spotkanie miało miejsce w poniedziałek, ale nie wiemy, jak się zakończyło. Brali w nim udział czołowi politycy partii rządzącej.

Dziennikarze w Sejmie zapytali Terleckiego o powyższą sprawę. Twierdzi, że dowiemy się tego, co dalej z rządem dziś “gdzieś ok. godz. 15-16”. Zasugerował, że koalicjanci są na dobrej drodze, by się dogadać.

Przepychanka w koalicji

Przypomnijmy, że po poniedziałkowym spotkaniu rzeczniczka PiS Anita Czerwińska poinformowała na Twitterze, że podjęto decyzje o “zdecydowanych rozstrzygnięciach”. Dodała, że PiS poinformuje wszystkich o tym “w stosownym czasie”.

Tego samego dnia doszło też do rozmów prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z liderem Solidarnej Polski, ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą. Rzeczniczka PiS przekazała PAP, że prezes ugrupowania przedstawił wtedy warunki dalszego trwania koalicji, która dziś rządzi Polską. Nie wiadomo, jak Ziobro zareagował na te propozycje. Z kolei we wtorek w siedzibie PiS doszło do spotkania Kaczyńskiego z szefem Porozumienia Jarosławem Gowinem. W rozmowach brał udział również premier Mateusz Morawiecki.

Źródło: PAP

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie