Polityka i Społeczeństwo

Wiemy, co dalej z obostrzeniami. Spore zmiany od połowy lutego!

Znamy nowe decyzje rządu w sprawie obostrzeń. Po dzisiejszej konferencji prasowej zadowoleni będą hotelarze i… kinomani.

Zgodnie z wczorajszymi zapowiedziami, po zebraniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego premier Mateusz Morawiecki przedstawił na konferencji nowe decyzje dotyczące restrykcji. Potwierdziły się niektóre z medialnych spekulacji – obostrzenia zostały poluzowane.

Zadowoleni z dzisiejszej konferencji będą przede wszystkim hotelarze.

Premier ogłosił hotele i pensjonaty będą mogły wznowić działalność – do 50 proc. obłożenia miejsc noclegowych.  Podobnie z kinami i teatrami – od połowy lutego 50 procent widowni obejrzy film czy spektakl. Oczywiście wszystko w odpowiednim reżimie sanitarnym.

To nie koniec – rząd zdecydował się odblokować małą infrastrukturę sportową. To oznacza, że będziemy mogli zagrać w piłkę na osiedlowym boisku, pójść na kort czy lodowisko. Nowe zasady obowiązują warunkowo, przez dwa tygodnie.

Chciałbym, żeby było jasne, że to, co zakomunikujemy, jest działaniem warunkowym i po dwóch tygodniach mamy punkt sprawdzenia, jak się zachowuje wirus – powiedział Mateusz Morawiecki.

Nie ma jeszcze decyzji w sprawie powrotu do szkół uczniów starszych klas. Będzie on uzależniony od wyników badań przesiewowych, którym zostaną poddani nauczyciele oraz tempa szczepień. Zamknięte pozostają restauracje i siłownie.

Wygrała więc opcja luzowania obostrzeń, choć wewnątrz rządu nie ma co do tej drogi jednomyślności. Jak informował Onet, minister zdrowia Adam Niedzielski i Rada Medyczna zachowują ostrożność i obawiają się nadejścia trzeciej fali pandemii. Za poluzowaniem lobbowali z kolei ministrowie – Jarosław Gowin, Przemysław Czarnek i Piotr Gliński.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie