Polityka i Społeczeństwo

Wielkie wsparcie dla Konrada Fijołka na finiszu kampanii. “Wasz głos ma znaczenie dla Polski”

13 czerwca odbędą się wybory w Rzeszowie. Opozycyjnego kandydata Konrada Fijołka wsparli na finiszu kampanii samorządowcy, w tym prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. – Wasz głos będzie miał znaczenie dla całej Polski – mówił do rzeszowian.

Ostatnia prosta

Dla kandydatów na stanowisko prezydenta Rzeszowa to już ostatnia prosta przed niedzielnym głosowaniem. Na finiszu kampanii Konrad Fijołek otrzymał wsparcie od samorządowców – prezydenci największych miast, marszałkowie i burmistrzowie przyjechali do Rzeszowa, by u boku opozycyjnego kandydata wziąć udział w konwencji pod hasłem „Siła samorządu”. Na rzeszowskim rynku pojawili się m.in. prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Łodzi Hanna Zdanowska czy prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Obecni byli też samorządowcy z Podkarpacia, m.in. z Ustrzyk Dolnych, Tarnobrzega czy Sanoka.

Ta kampania jest bardzo długa, została tak zaplanowana, żeby was zlekceważyć i uniemożliwić wam w ewentualnej drugiej turze wzięcie udziału w tym święcie demokracji i wolności. Ale jest na to sposób. Można im wyciąć figiel. Możecie to zrobić, możecie im wyciąć figiel. Wybierzcie prezydenta w pierwszej turze. Bardzo was o to proszę – apelował do wyborców Konrad Fijołek.

Rzeszów da przykład?

Głos podczas wiecu zabrał też Rafał Trzaskowski. Prezydent Warszawy nazwał rzeszowskie wybory „pierwszym krokiem” do odzyskania władzy przez „demokratyczną opozycję”.

Wybierając Konrada Fijołka, możecie pokazać, że era niedemokratycznych rządów dobiega końca. Możecie wyrazić swój sprzeciw dla polityki opartej na manipulacji, kłamstwie, szczuciu jednych na drugich. To wszystko może się zacząć tutaj – mówił Rafał Trzaskowski. – Wasz głos będzie miał znaczenie dla całej Polski, dlatego że jest w stanie dać siłę całej demokratycznej opozycji. Energię nam wszystkim do tego, żeby wygrywać kolejne wybory – zachęcał. Przekonywał rzeszowian, by wybrali urodzonego w ich mieście samorządowca, a nie „wysłannika prawicowej partii, który będzie tylko i wyłącznie wykonywał rozkazy prezesa”.

Będziecie decydować (…) czy będzie Rzeszowem rządził ktoś, kto dokładnie zna wasze problemy, kto tutaj wyrósł, kto z wami o problemach rozmawiał, kto przyczynił się do tego, że Rzeszów tak fantastycznie wygląda, czy ktoś, kto nie ma pojęcia o Rzeszowie i tylko jest nastawiony na realizację postulatów jednej partii – mówił Trzaskowski.

W ostatnich sondażach przed niedzielnymi wyborami zdecydowanie prowadzi Konrad Fijołek. Prawdopodobnie do wyłonienia zwycięzcy będzie potrzebna druga tura, ale i tu badania wskazują, że kandydat opozycji wygrywa z każdym z rywali.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie