Polityka i Społeczeństwo

Wielkie oburzenie po wpisie Giertycha. Kto ma rację w tym sporze?

Giertych dziękuje Jakiemu. Humor najlepszą bronią na obłudę PiS?
fot. Fb
Wczoraj w mediach praktycznie jako fakt potwierdzony podawano informacje, że kandydatem Lewicy na Prezydenta zostanie Robert Biedroń. Wszystko za sprawą wypowiedzi Włodzimierza Czarzastego.

Lider SLD oświadczył, że zgłosi kandydaturę Biedronia do startu w wyborach. Lewica sprytnie rozgrywa medialnie temat wyboru swojego kandydata w wyścigu o Pałac Prezydencki, tydzień wcześniej rozpatrywany był… partner Roberta Biedronia, poseł Krzysztof Śmiszek. Właśnie ta “karuzela kandydatów” rozbawiła Romana Giertycha, adwokat zamieścił na twitterze uszczypliwy wpis.

Wpis wywołał lawinę negatywnych komentarzy, naturalnie przede wszystkim ze strony lewicy. Byłemu szefowi Ligi Polskich Rodzin zarzucano homofobię. Odpowiedział mu osobiście wspomniany Robert Biedroń.

W podobnym tonie odpowiedziała Barbara Nowacka, przewodnicząca Inicjatywy Polska, która wchodzi w skład Koalicji Obywatelskiej. To szczególnie ciekawe, bo Giertych niejednokrotnie wspierał tą formację swoimi opiniami i autorytetem.

Podsumowując, trudno realnie zarzucić Giertychowi homofobię. Biedroń i Śmiszek nie ukrywają, że są parą i adwokat opisał po prostu stan faktyczny. Za przecieki medialne o kandydaturach Śmiszka i Biedronia odpowiada sama Lewica, z przewodniczącym SLD na czele. Gdyby do kandydatury prezydenckiej przymierzana była para heteroseksualna, także byłoby to groteskowe.

Z drugiej strony reakcja Lewicy także jest naturalna – Giertych nigdy nie będzie wzbudzać sympatii lewicowego elektoratu jako założyciel LPR i Młodzieży Wszechpolskiej. Dlatego każda lewicowa opcja od SLD przez Wiosnę po lewicowe skrzydło KO musiały uderzyć w prawicowego prawnika. Kandydatury Roberta Biedronia ani Krzysztofa Śmiszka nie zostały nadal ani potwierdzone ani zdementowane.

Sytuacja jest ciekawa w kontekście zróżnicowania światopoglądowego na opozycji. Marcelina Zawisza z Razem stwierdziła, że kandydatura Biedronia będzie problemem i dla PiS i dla opozycji. Czy Lewica widzi się jako część opozycji? Czy lewicowe skrzydło Koalicji Obywatelskiej utrzyma się w tym klubie parlamentarnym pomimo różnic w poglądach? Przekonamy się do końca kadencji.

źródło: onet.pl

 

Polub nas na Facebooku

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”220″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie