Polityka i Społeczeństwo

Wielka klapa Polskiego Ładu. Opinia Polaków nie pozostawia wątpliwości [SONDAŻ]

Polski Ład zaliczył gigantyczny falstart. Wbrew nadziejom PiS, nowy program nie kojarzy się Polakom pozytywnie. Przeciwnie – blisko 40 procent obywateli uważa, że jest dla nich niekorzystny.

Wraz z nowym rokiem powitaliśmy Polski Ład. Szumnie zapowiadana reforma systemu podatkowego zaliczyła jednak falstart.

Przepisy są skomplikowane, ich wprowadzenie spowodowało chaos, wielu nauczycieli i przedstawicieli służb mundurowych już otrzymało niższe nawet o kilkaset złotych pensje. Rząd wydawał bowiem pieniądze na propagandowe ulotki, zamiast dopracować przepisy i zadbać o jasne ich komunikowanie. Polski Ład kojarzy się teraz z wielkim chaosem, to ogromna wtopa PiS. Straty wizerunkowe ciężko będzie teraz odkręcić.

Jak pokazuje sondaż SW Research dla „Rzeczpospolitej”, aż 39,2 proc. Polaków uważa, że Polski Ład wprowadza niekorzystne dla nich rozwiązania. Tylko 20,6 proc. ankietowanych jest przekonanych, że nowy program PiS będzie dla nich korzystny. Więcej – 30,6 proc. – nie potrafi tego rozstrzygnąć. Pozostałe 9,6 proc. przyznaje, że nie zna rozwiązań Polskiego Ładu.

Źródło: Rzeczpospolita

Trudno, aby zwykli obywatele z entuzjazmem patrzyli na Ład, skoro przepisy programu są niejasne nawet dla specjalistów z Urzędów Skarbowych. Międzyzakładowy Związek Zawodowy Związkowa Alternatywa w Krajowej Administracji Skarbowej już wystosował pismo w tej sprawie do premiera i ministra finansów.

Jako wysoce wykwalifikowani pracownicy urzędów skarbowych z całej Polski jesteśmy głęboko oburzeni i głęboko zaniepokojeni tym, co się dzieje wokół reformy podatkowej zwanej Polskim Ładem – napisano w piśmie. – Nowe przepisy są niejasne i niedoprecyzowane (…) nie jesteśmy w stanie z pełnym przekonaniem informować obywateli o nowych rozwiązaniach, skoro najwyżsi przedstawiciele rządu nie są przekonani o tym, jak je interpretować – czytamy. Trudno więc patrzeć z optymizmem na efekty programu – Polski Ład wprowadził wyjątkowy nieład…

Źródło: Rzeczpospolita

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie