Polityka i Społeczeństwo

Wielka akcja internautów pt. “Zablokować Pawłowicz”. Nie dla nienawiści w sieci!

fot. flickr/P.Drabik

Jeśli jakimś dziwnym trafem nie dotarła do Państwa treść skandalicznego facebook’owego wpisu posłanki PiS Krystyny Pawłowicz odnośnie okoliczności samobójczej śmierci szykanowanego 14-latka Kacpra, możecie zobaczyć ją poniżej:

Odrażającym wpisem posłanka Pawłowicz nie tylko przekroczyła granice dobrego smaku, ale wyrządziła wielką krzywdę zmagającym się z problemem prześladowania wielu młodym ludziom. Zobaczyli właśnie, że po raz kolejny poseł ich kraju opowiada się po stronie winowajcy. Nie tak dawno rzecznika PiS Beata Mazurek wyrażała zrozumienie dla skopanie sympatyka KOD na ulicy, dziś Pawłowicz bierze stronę tych, którzy doprowadzili do śmierci nastolatka. Wielu krzywdzonych w podobny sposób otrzymało wyraźny sygnał, że w swoim państwie nie może zyskać oparcia. Stan ogarniętej nienawistnymi obsesjami głowy niedouczonej ignorantki nie jest wytłumaczeniem dla parszywego chamstwa jakiego dopuściła się posłanka PiS. Chamstwa, któremu niestety często do tej pory dawaliśmy rozgłos. Dlatego ważne jest teraz rozpropagowanie akcji internautów, dążącej do ukrócenia podłych wynurzeń posłanki Pawłowicz.

Jeden z użytkowników Twittera zamieścił bardzo jasną instrukcję, w jaki sposób zgłosić nienawistny wpis posłanki PiS:

Prawicowa publicystka i blogerka Kataryna wezwała z kolei do bojkotu Krystyny Pawłowicz w mediach.

Słuszny apel podchwycili także inni internauci.

Akcja zyskała długo oczekiwany rozgłos, należy jednak ciągle poszerzać jej zasięg. To, czego wobec słów nienawiści nie chce zrobić klub parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości, czy Ministerstwo Edukacji Narodowej może, po zmasowanej akcji internautów udać się Facebook’owi. 

W ciągu kilku godzin od apelu o zgłaszanie mowy nienawiści posłanki Prawa i Sprawiedliwości, według deklarowanych zgłoszeń Facebook’a zalała ich olbrzymia fala. Warto jednak dołączyć do akcji #ZablokowacPawlowicz i wysłać także swoje zgłoszenie.

Same wymiociny słowne Krystyny Pawłowicz nie są godne jakiegokolwiek komentarza. Szkoda jedynie pokrzywdzonych ludzi, którzy zmagać się będą z zachęconymi przez posłankę potencjalnymi prześladowcami. Dziś stoimy przed rzadką okazją, kiedy kilka kliknięć na portalu społecznościowym może w czymkolwiek pomóc. To od obywateli zależy dziś, czy posłanka PiS będzie miała możliwość dalszego szerzenia nienawiści i rozpowszechniania tak szkodliwych wpisów. Do boju!

fot. flickr/P.Drabik

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”220″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie