Polityka i Społeczeństwo

Większość opozycyjna w Senacie wisi na włosku. To oświadczenie wstrząsnęło senatorami

Fot. Flickr
Pośle Kaczyński, wraz ze swoją świtą, bądźcie przeklęci – napisał na Facebooku opozycyjny senator Wadim Tyszkiewicz. Przez lata był prezydentem Nowej Soli, praca jaką wykonał w tym mieście często nazywana jest cudem gospodarczym, za sukcesy w rozwoju tego miasta był wielokrotnie odznaczany. Tyszkiewicz przeżył jednak kryzys, kiedy dostał się do Senatu. Polityka na szczeblu państwowym budzi jego obrzydzenie.

– Tak bardzo skłóciliście i podzieliliście naród na dwa wrogie rozpalone, zwalczające się obozy, gotowe skoczyć sobie do gardeł przy pierwszej iskrze… – opozycyjny senator oskarżył Kaczyńskiego o pogłębianie wojny polsko-polskiej. Tak uzasadniał klątwę, którą rzucił na prezesa PiS. – Za to, że wczorajsi przyjaciele, są dzisiaj zaciętymi wrogami. Za to, że wykrzesaliście z Polaków ogromne pokłady wzajemnej nienawiści. Za to, że brat staje przeciwko bratu – argumentował.

Senator znalazł się w kryzysowym momencie. Zdecydował, że jest właściwie gotowy do zrzeczenia się mandatu, który uzyskał w wyborach. Skłania go ku tej decyzji hejterski atak, który zaczął się od razu po wyborach.

W związku z ogromną falą hejtu i nienawiści, jaka wylała się na mnie po wybranie innej drogi walki ze złem PiS-u w sprawie NeoKRS i braku komunikacji wewnątrz opozycji, jako senator niezależny, ale identyfikujący się jednoznacznie z obozem opozycji, wyrażam pełną gotowość rezygnacji ze swojego mandatu senatora w każdej chwili, jeśli tylko zjednoczona opozycja wyrazi taką wolę. Honor jest dla mnie droższy od pieniędzy, funkcji czy stanowisk oświadczył były prezydent Nowej Soli.

Wadim Tyszkiewicz wyraźnie źle przyjął nową sytuację polityczną. Jako senator, szybko przekonał się jak mało może zrobić opozycja w walce z wszechwładzą PiS i przede wszystkim bezlitosną, niemoralną, rządową propagandą nakręcającą nienawiść elektoratu władzy do opozycji.

Jestem totalną opozycją, przeciwko totalnemu zawłaszczaniu państwa przez bezPrawie i nieSprawiedliwość. Jestem zwolennikiem aktywnej i skutecznej walki z tym złem, a nie tylko stosowania biernego oporu i kontestowania bezprawnych działań – były prezydent Nowej Soli zasłynął z imponujących osiągnięć. Skutecznej pracy dla dobra mieszkańców. Rozbrajana przez rząd opozycja nie jest dla niego atrakcyjnym środowiskiem do działania.

 

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”220″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie