Polityka i Społeczeństwo

Widmo obostrzeń wciąż nad nami. Niedzielski wyznał, na jakie restrykcje zgodził się Kaczyński

Rząd, Pis, Morawiecki
Flickr.com/PiS

Rząd nie zdecydował się na wprowadzenie obostrzeń, ale widmo restrykcji wciąż jest wyraźne. Adam Niedzielski wyznał, na jakie obostrzenia przystaje Jarosław Kaczyński.

W poniedziałek Adam Niedzielski sugerował, że rząd wprowadzi nowe obostrzenia jeszcze w tym tygodniu. Póki co rządzący nie zdecydowali się na nowe restrykcje. Na środowej konferencji prasowej minister zdrowia mówił tylko o przygotowaniach do kolejnej fali pandemii COVID-19.

Systematycznie przygotowujemy się do uderzenia Omikrona.

Prognozujemy, że Omikron zacznie dominować, co nastąpi w okolicach końca stycznia – mówił w środę minister zdrowia. – Jeżeli zwiększona skala zakażeń pojawi się w drugiej połowie stycznia, to my teraz zwiększamy poziomy zapasów m.in. leków, ale przede wszystkim przygotowujemy plany zwiększenia infrastruktury łóżek – dodał.

Widmo obostrzeń wciąż jest jednak wyraźne. Adam Niedzielski przyznał to w wywiadzie dla WP. Jak stwierdził, „zamknięcie życia społecznego”, czyli kolejny lockdown, to „ostatnia opcja na stole”. Ale możliwe są inne rozwiązania, jak likwidacja limitów klientów w sklepach czy restauracjach i wprowadzenie obowiązkowego certyfikatu szczepienia. Pytany o konkrety, Niedzielski unikał odpowiedzi.

Nie będę gdybał, bo katalog możliwych rozwiązań jest naprawdę szeroki, a decyzje w tej sprawie podejmowane są w rządzie kolegialnie – powiedział minister. – Myślę, że lepiej będzie, jeżeli Polacy nie będą słuchać o prawdopodobnych scenariuszach, tylko zobaczą od razu plan działania – ogólnokrajowy, nie regionalny – dodał.

Niedzielski nie ukrywa, że jest zwolennikiem obowiązku szczepień przynajmniej dla kilku grup zawodowych – służby zdrowia, służb mundurowych i nauczycieli. Jednak nie wszyscy w rządzie przychylnie patrzą na ten pomysł. Niedzielski zapewnia jednak, że ma duże wsparcie w osobach prezesa Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie