Polityka i Społeczeństwo

Wiceminister zdrowia widzi nadzieję na ograniczenie czwartej fali pandemii. “Wszystko w naszych rękach”

Waldemar Kraska nie ukrywa, że nadejście czwartej fali pandemii jest nieuchronna. Zdaniem wiceministra siła jej uderzenia zależy od tego, jak duża część populacji się zaszczepi.

Waldemar Kraska gościł w czwartek w Programie I Polskiego Radia. Tematem rozmowy była czwarta fala pandemii. O jej nadejściu otwarcie mówią politycy i eksperci. Także wiceminister zdrowia nie ma wątpliwości, że czwarta fala nadejdzie.

Myślę, że czwarta fala pandemii jest nieuchronna – powiedział Kraska. – ale jestem przekonany, że to nie będzie taka skala jak w trzeciej fali – dodał wiceminister zdrowia. Kiedy możemy spodziewać się tego zagrożenia?

Trudno w tej chwili powiedzieć, czy to będzie połowa sierpnia, czy wrzesień, czy październik – twierdzi polityk. Nie ma jednak wątpliwości, że kluczem, by czwarta fala miała jak najmniejsze negatywne skutki, jest jak najpowszechniejszy udział Polaków w programie szczepień.

 To będzie oczywiście zależało od liczby osób, które się zaszczepią, a więc jak zawsze wszystko w naszych rękach – ocenił wiceminister. Przyznał przy tym, że rząd nie planuje wprowadzić nakazu szczepień, czym potwierdził niedawną deklarację Michała Dworczyka. Szef KPRM przyznał, że rząd “w tej chwili nie ma tego rodzaju planów”.

Natomiast chyba jest czymś oczywistym, że warto czerpać doświadczenia od naszych partnerów zagranicznych, warto analizować rozwiązania, które są przyjmowane w innych krajach – część z nich to są dobre rozwiązania, efektywne, a część może okazać się nieefektywnymi. W związku z tym warto te wszystkie działania w zakresie walki z pandemią (…) obserwować – powiedział Dworczyk.

Źródło: Polskie Radio

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie