Polityka i Społeczeństwo

Wiceminister z PiS tłumaczy, dlaczego rząd kupuje luksusowe auta. Takie wyjaśnienie słyszeliście już tysiące razy!

zdjęcie poglądowe

Senator Krzysztof Brejza zapytał rząd o zakup luksusowych samochodów. W odpowiedzi usłyszał, że ta kosztowna transakcja to… wina Platformy Obywatelskiej.

Hasło „wina Tuska” przeszło już do języka potocznego. Większość używa tego zwrotu ironicznie, jako symbol absurdalnej wymówki, ale nie przedstawiciele obozu rządzącego. Oni wciąż święcie wierzą, że wszystkie swoje niepopularne działania mogą usprawiedliwić winą Tuska i Platformy Obywatelskiej.

Najświeższym przykład to zakup luksusowych samochodów przez SOP. Do floty rządowych aut mają trafić trzy SUV-y z silnikami o mocy co najmniej 300 koni mechanicznych. Czy taka kosztowna transakcja jest potrzebna w dobie kryzysu? Postanowił o to zapytać senator Krzysztof Brejza z KO.

Brejza wystosował do wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego zapytanie, czy zamierza podjąć działania w kierunku anulowania transakcji oraz czy istnieje możliwość przekazania pieniędzy przeznaczonych na zakup aut na pomoc dla upadających z powodu kryzysu małych firm. Odpowiedzi w imieniu Kaczyńskiego udzielił wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Maciej Wąsik. W skrócie – PiS nie zrezygnuje z transakcji. Musi dokonać zakupu luksusowych aut, ponieważ… PO nie kupiło wystarczającej liczby limuzyn w czasach swoich rządów.

Brak systematycznych działań modernizacyjnych w obszarze floty samochodowej formacji realizującej zadania ochronne w latach 2011-2015 spowodował konieczność pilnego procesu jej unowocześnienia. Przestarzały i wyeksploatowany tabor samochodowym po Biurze Ochrony Rządu wymagał przeznaczenia środków finansowych – w stosunkowo krótkim czasie – na uzupełnienie braków oraz wymianę sprzętu transportowego. (…) Postępowania przetargowe są częścią procesu modernizacji istniejącej floty pojazdów oraz uzupełniania wieloletnich niedoborów sprzętu specjalistycznego – napisał Wąsik.

Ministrowie PO-PSL jeździli często skodami, a teraz ministrowie jeżdżą głównie BMW – skwitował na Twitterze Brejza.


Źródło: Twitter

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie