Polityka i Społeczeństwo

Wiceminister w rządzie PiS ujawnia kulisy planowanego skoku na media prywatne

Wiceminister w rządzie PiS ujawnia kulisy planowanego skoku na media prywatne
fot. flickr/Sejm RP

O tym, że Jarosław Kaczyński chciałby dzierżyć władzę absolutną, wie w Polsce każdy, kto choć przez chwilę przyglądał się jego poczynaniom przez ostatnie 25 lat lub choć trochę śledzi działania PiS po objęciu przez tę partię władzy. Powszechnie wiadomo, że jednym z marzeń prezesa jest monopol na przekaz medialny. Dlatego też solą w oku dobrej zmiany są wszelkie przejawy mediów niezależnych, które nie są w żaden sposób powiązanie z partią lub nie wchodzą w skład tzw. mediów narodowych.

Na naszych łamach pisaliśmy już, że następnym krokiem po skoku na wymiar sprawiedliwości będzie rozprawienie się właśnie z mediami komercyjnymi.

Plany te potwierdził dziś oficjalnie wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin, który w rozmowie z Dominiką Wielowieyską na antenie TOK FM stwierdził, że: “To było sygnalizowane od wielu, wielu lat, że Polska popełniła tutaj przez ostatnie ćwierć wieku błędy, jeśli chodzi o dopuszczenie do tak dużej koncentracji właścicielskiej zwłaszcza kapitału zagranicznego w mediach prasowych, zwłaszcza regionalnych i lokalnych” .

Wiceminister przyznał, że projekt będzie gotowy wczesną jesienią. Sellin uchylił również rąbka tajemnicy, o co tak naprawdę chodzi PiSowi, stwierdzając, że: “Mówimy o dekoncentracji struktur właścicielskich w mediach. Pracujemy nad nim. Myślę, że gotowy projekt przedstawimy wczesną jesienią. Wiadomo, że nowy sezon polityczny zaczyna się mniej więcej w połowie września, bo wtedy rozpoczyna prace ponownie Sejm i myślę, że jesienią będziemy nad tą ustawą debatować “.

Co więcej, Sellin dodał, że pewne firmy z zagranicznym kapitałem powinny się za wczasu na taką dekoncentrację przygotować. Brzmi jak zawoalowana groźba pod adresem niepokornych wobec obecnej władzy mediów.

Wiceminister ponadto stwierdza, że polskie firmy powinny się przygotować na wykup zagranicznej konkurencji, dodając, że: “Na tym to powinno polegać, że to będzie wykupywanie udziałów“.

Ciekawe czy Senator PiS Grzegorz Bierecki, współtwórca medialnego imperium PiS sypnie groszem ze SKOKów lub sam zdecyduje się na zakup udziałów np. w Newsweeku. To by dopiero był cyrk na kółkach…

źródło: TVP Info

fot. flickr/Sejm RP

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie