Polityka i Społeczeństwo

Wiceminister promuje się “Polskim Ładem”. Banery z jego wizerunkiem powieszono na płotach szkół

Artur Soboń, wiceminister rozwoju i technologii, wpadł na pomysł, jak połączyć siebie z “Polskim ładem” i pieniędzmi. Akcja Sobonia budzi duży niesmak.

Jak informuje Onet.pl, Artur Soboń, wiceszef resortu rozwoju i technologii, podczepił się pod “Polski ład”. Przy dwóch szkołach w Świdniku zawisły potężne banery z wizerunkiem Sobonia z hasłami “Miliardy dla regionu”. Na banerach pojawiają się kwoty idące w grube miliony, jakie zostały przeznaczone na budowę hali sportowej i zadaszenia na miejskim targowisku.

Lokalni samorządowcy nie kryją oburzenia – Najbardziej bulwersuje nas, że te billboardy powieszone są na płotach szkół, które powinny być apolityczne. W szkołach nie można prowadzić żadnej agitacji polityczno-wyborczej. A to niestety jest absolutnie związane z polityką – mówi w rozmowie z portalem Mariusz Wilk, szef klubu radnych Świdnik Wspólna Sprawa. Akcja polityka Prawa i Sprawiedliwości wywołuje nerwowość wśród mieszkańców miasta.

Samorządowcy domagają się wyjaśnień od burmistrza miasta. W swojej interpelacji pytają, czy zostaną wyciągnięte konsekwencje wobec osób, które się zgodziły na umieszczenie przy szkołach banerów. W ocenie radnych Świdnik Wspólna Sprawa, złamano zakaz prowadzenia agitacji politycznej na terenie szkół.

Władze Świdnika tłumaczą, że nikt z nimi nie uzgadniał projektów graficznych, a banery są zawieszone na terenie należącym do miasta – Urząd Miasta wyraził jedynie zgodę na użyczenie terenu pod billboardy. Informacje na nim zawarte dotyczą miejskich inwestycji – tłumaczy Marcin Dmowski, zastępca burmistrza Świdnika. Onet.pl przez dwa dni próbował się w tej sprawie skontaktować z Arturem Soboniem, ale wiceminister zapadł się pod ziemię.

Źródło: Onet.pl

Czytaj także:

 

 

 

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie