Polityka i Społeczeństwo

Wiceminister ostrzega Unię! Taka może być reakcja Polski na zablokowanie środków z Funduszu Odbudowy

Viera Jourova o wyborach

Polska nie będzie bierną stroną w konflikcie z Unią Europejską. Wiceminister Waldemar Buda zapowiedział, że jeżeli nasz kraj nie dostanie pieniędzy z Funduszu Odbudowy, to nie zaakceptuje nowej perspektywy budżetowej.

Waldemar Buda był gościem programu „Gość Wiadomości”. Jednym z poruszonych tematów był konflikt Polski z Unią Europejską, a w szczególności kwestia unijnych funduszy, których wypłata jest zagrożona. Komisja Europejska wciąż nie zatwierdziła Krajowego Planu Odbudowy.

Kryteria spełniamy, mamy zatwierdzoną decyzję o zasobach własnych. Nie ma podstawy do odmowy zatwierdzenia KPO. Jedynym narzędziem dzisiaj jest odwlekanie tego w czasie – przekonywał Buda. Zdaniem wiceministra funduszy i polityki regionalnej Bruksela łagodniej spojrzy na tę kwestię, gdy dojdzie do dyskusji nt. „poważnych spraw”, takich jak kryzys na granicy z Białorusią.

Dojdzie do złagodzenia i prawdopodobnie może nawet w takim nieformalnym trybie do zatwierdzenia naszego KPO – sugerował wiceminister. Wskazał też, że brak funduszy sprawi, że nie będzie możliwe zrealizowanie założeń Zielonego Ładu, na którym zależy Brukseli.

Przecież nie zrealizujemy tych celów, bo tymi środkami mieliśmy to realizować. Pakiet Fit fot 55 to jest oczywiście pakiet, o którym w ogóle możemy rozmawiać – mamy mnóstwo do niego uwag – ale możemy rozmawiać w momencie, w którym dojdzie do zatwierdzenia KPO – powiedział polityk.

Buda zapowiedział przy tym, że Polska nie będzie biernie czekać na decyzję Brukseli.

Nie zgodzimy się na perspektywę budżetową w sytuacji, w której Fundusz Odbudowy będzie zablokowany – zapowiedział wiceminister.

Źródło: Money.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie