Polityka i Społeczeństwo

Wiceminister od Sasina wygaduje takie bzdury, że głowa mała. Ten człowiek nie ma pojęcia o branży, za którą jest odpowiedzialny w rządzie

Jacek Sasin grozi politycznymi procesami opozycji. Hipokryzja władzy sięga szczytu
Fot. Krystian Maj / KPRM

Szerokim echem odbiła się w mediach wypowiedź Artura Sobonia, wiceministra aktywów państwowych, który zasugerował, że rząd chce stworzyć państwową sieć handlową. Ministerstwo Aktywów Państwowych wydało komunikat, że nie ma takich planów, ale będzie konsolidować rynek rolno- spożywczy. Wygląda na to, że wiceminister będzie pilotował cały projekt. Artur Soboń podlega pod Jacka Sasina, który miał zorganizować na 10 maja usługę pocztową nazywaną dla niepoznaki wyborami. Gazeta Wyborcza zweryfikowała opowieści Sobonia z rzeczywistością i to chyba nie jest przypadek, że tworzą z Sasinem szczęśliwą parę w ministerstwie.

W poniedziałek w Polskim Radiu Artur Soboń wypowiedział się o polskim eksporcie – Polska jest też wielkim eksporterem żywności – 30 mln zł (wart jest – przyp.red) eksport produktów żywnościowych z Polski – oznajmił. Miliony się zgadzają, ale nie zgadza się waluta – (…)nasz eksport  to 31,4 mld, ale euro – jak wynika z danych Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa(…) – prostuje Wyborcza.

Soboń na bakier jest też z wiedzą na temat polskich marek spożywczych. W Polskim Radiu dał kolejny popis wiedzy – (…)pozbywaliśmy się zakładów, które są najbardziej rozpoznawalnymi markami, takie jak Kotlin, Pudliszki. Włocławek, Tymbark, itd.(…)te firmy, które zostały przejęte przez najczęściej obcy kapitał, przez różnego rodzaju fundusze, dzisiaj zarabiają bardzo dobre marże i dają zyski swoim właścicielom(…) – mówił wiceminister.

Jak wyglądają fakty? Marki Kotlin, Włocławek i Tymbark, podobnie jak Lubella, Łowicz, Kubuś, Krakus, DecoMorreno i wiele innych należą do Grupy Maspex, polskiej firmy, która jest jedną z największych w tej części Europy w segmencie produktów spożywczych.(…)Pudliszki z kolei faktycznie należą do amerykańskiego koncernu Heinz – pisze gazeta.

Źródło Gazeta Wyborcza

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie