Polityka i Społeczeństwo

Wiceminister apeluje o pomoc w walce z pandemią, premier chce ją uciszyć. Szokujący wątek afery mailowej

Kolejna odsłona afery mailowej to temperowanie Iwony Michałek, wiceszefowej resortu pracy i polityki społecznej, za nadgorliwość w walce z epidemią.

Kolejna korespondencja ujawniona w aferze mailowej pochodzi z kwietnia ubiegłego roku. Do Polski wkraczała pandemia, a na świecie koronawirus zbierał największe śmiertelne żniwo w domach pomocy społecznej (DPS). Pensjonariusze masowo się zakażali i odchodzili z tego świata. W Polsce także panowała trudna sytuacja w DPS-ach.

Pomóżcie DPS-om

Mariusz Chłopik, doradca premiera Mateusza Morawieckiego, przesłał mailem link do artykułu, który ukazał się na stronie TVN24.pl. Iwona Michałek, ówczesna wiceszefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej, apelowała o pilną pomoc dla domów opieki społecznej. Chodziło o kombinezony ochronne, płyny dezynfekujące, czy maseczki.

– Jeśli szyjecie państwo maseczki ochronne w szwalniach, domach, przedsiębiorstwach, za co bardzo dziękuję, to sprawdźcie, czy nie warto wesprzeć Domu Pomocy Społecznej w Waszej okolicy. Tam są one teraz bardzo potrzebne. Pensjonariusze i personel opiekujący się nimi potrzebują maseczek, fartuchów ochronnych i płynów dezynfekcyjnych. Każda pomoc jest teraz potrzebna, a bezbronnym mieszkańcom Domów Pomocy Społecznej szczególnie – apelowała pani wiceminister.

WTF?

Po przeczytaniu artykułu, Mariuszowi Chłopikowi skoczyło ciśnienie. – To jest kompromitacja. Robimy konferencje za konferencją a pani Minister radośnie wzywa do pomocy. Niektórym to trzeba Internet wyłączać (pisownia oryginalna – red.) – napisał do Mateusza Morawieckiego.

Szef rządu odpisał, że to bardzo niefortunne i zwrócił się z prośbą o utemperowanie Iwony Michałek. Do Jadwigi Emilewicz miał zadzwonić Krzysztof Kubow i Michał Dworczyk.

– Prośba żeby Krzysztof i Michał zadzwonili do Jadwigi jako obecnej szefowej porozumienia pod nieobecność Jarosława Gowina i żeby interweniowali żeby ta pani wiceminister się tak nie wypowiadała. + Michał zadzwoń też do pani minister Maląg żeby ona jej to wytłumaczyła – cytuje treść TVN24.pl

Źródło: TVN24.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie