Po godzinach

“Wiadomości” TVP zawsze znajdą sposób, by uderzyć w TVN. Tym razem na tapecie “Matka wszystkich afer”

Pieniądze pochodzące z FOZZ-u w dużej mierze trafiły na potrzeby mediów prywatnych, które przez całe lata kształtowały polską opinię publiczną – powiedział w materiale berliński korespondent TVP. I jak po nitce do kłębka – od razu dowiadujemy się, o jakie „media prywatne” chodzi, już w następnym kadrze widać siedzibę TVN-u.

Służba Bezpieczeństwa zarejestrowała obydwu założycieli Grupy ITI, Mariusza Waltera oraz Jana Wejcherta jako tajnych współpracowników pionu kontrwywiadowczego SB. Waltera zachwalał jeszcze w PRL-u sam Jerzy Urban – usłyszeli widzowie „Wiadomości”. Program posiłkował się też wypowiedziami skazanego byłego dyrektora GOZZ Grzegorza Żemka, wskazujące na powiązania Wejcherta z SB. Na zakończenie wypomniano byłej już dziennikarce TVN Justynie Pochanke, że jej matka „była bliską współpracownicą Janiny Chim, sekretarki i prawej ręki Grzegorza Żemka”.

Niedawno Discovery, właściciel TVN-u, zdecydował, że nie udzieli Telewizji Publicznej sublicencji na pokazywanie skoków narciarskich. Od nowego sezonu widzowie będą mogli oglądać konkursy Pucharu Świata właśnie w TVN. I patrząc na takie materiały “Wiadomości”, trudno się Discovery dziwić, że niespecjalnie chce współpracować z rządową telewizją. Tylko na Woronicza zdziwienie i żale…

Źródło: TVP


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie