Po godzinach

“Wiadomości” TVP zawsze znajdą sposób, by uderzyć w TVN. Tym razem na tapecie “Matka wszystkich afer”

screen TVP

„Wiadomości” TVP nie zaprzestają swojej krucjaty przeciw TVN. Tym razem informacyjny program rządowej telewizji uderzył w konkurencyjną stację przy okazji materiału o… aferze FOZZ.

Pretekst do ataku

Każdy pretekst, by uderzyć w swego wroga, jest dobry – najwyraźniej z takiego założenia wychodzą „Wiadomości” TVP. 7 października sztandarowy program publicznej telewizji postanowił przypomnieć o aferze FOZZ, którą nazwano na pasku „Matką wszystkich afer”, a przy okazji, bo czemu nie – uderzyć w TVN.

„Wiadomości” przypomniały, że 7 października 1991 roku w wypadku samochodowym zginął prezes Najwyższej Izby Kontroli Walerian Pańko. Jak zauważają, do tragedii doszło niedługo przed przedstawieniem przed Sejmem wyników kontroli związanej z nieprawidłowościami w Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego. W materiale wskazano, że okoliczności śmierci Pańki owiane są mgiełką tajemnicy – w zeznaniach wdowy, Urszuli Pańko, pojawiał się motyw wybuchu, wspomniano, że policjanci, którzy jako pierwsi pojawili się na miejscu wypadku, wkrótce potem utopili się, będąc na rybach. Przypomniano też, że kilka miesięcy wcześniej niespodziewanie na zawał zmarł kontroler Izby Skarbowej, który wykrył nadużycia w FOZZ, Michał Falzmann.

Od FOZZ do TVN

Jak połączyć aferę FOZZ i towarzyszące jej teorie spiskowe z TVN? Wystarczy poprosić o wypowiedź Cezarego Gmyza.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie