Polityka i Społeczeństwo

“Wiadomości” przebijają kolejną granicę żenady. Tym razem zaglądnęły Donaldowi Tuskowi do kieszeni

– Do jego kieszeni trafiły milionowe apanaże i odprawy z Brukseli. Jak wyliczyli dziennikarze Business Insider Polska, tylko do lipca 2021 roku jako szef Europejskiej Partii Ludowej zgarnął około 540 tys. zł. Jako szef Rady Europejskiej zarobił prawie 7 mln zł, a do tego ponad 1 mln zł odprawy. Łącznie to ponad 8 mln zł. Już niedługo do kieszeni Tuska trafi co miesiąc 30 tys. zł emerytury. Tyle przeciętny polski emeryt dostaje łącznie w ciągu roku – wyliczał autor materiału.

Na pewnych stanowiskach zarabia się pewne pieniądze. Tym bardziej, jeżeli na politycznym topie jest się przez lata i pełni najważniejsze funkcje. A jeżeli chodzi o “pieniądze podatnika” to akurat kto jak kto, ale Telewizja Publiczna powinna zamknąć dziób. 2 miliardy – coś to wam mówi? Może materialik o zarobkach Sawickiego, albo lepiej – Holeckiej? No, ile na takie pieniądze musi tyrać ten “przeciętny Polak”? Albo: ile można zarobić na respiratorach, a za ile można sprzedać działki we Wrocławiu kupione od Kościoła? Ile warta jest willa na warszawskim Żoliborzu i jak trafiła do właściciela? Jak rozmawiamy o luksusach, to zaprośmy do tej dyskusji więcej postaci.

I jeszcze jeden ciekawy motyw z poniedziałkowego dziennika. Kasia Tusk. Zarzut “Wiadomości”? Mąż kupił jej torebkę za 30 tys. złotych. Pochwalenie się tym jest taką próbą zbudowania jakiejś wyższości. To nie są normalne prezenty, to nie są pieniądze dla zwykłego Polaka, normalnie i ciężko pracującego Polaka, osiągalne. To jest pewna ostentacja w bogactwie – opowiadał Michał Karnowski, ekspert TVP od wszystkiego. Swoją drogą ten gość w “Wiadomościach” wypowiedziałby się chyba nawet w materiale dotyczącym sposobu na szybkie nadmuchanie materaca i zalety wróżenia z fusów.

Są coraz śmieszniejsi w tej swojej propagandzie.

Czytaj również:

 O tej licytacji WOŚP już jest głośno. Kościelni hierarchowie będą oburzeni

Kolejny kraj szykuje się do wojny. Grozi nam regionalny konflikt zbrojny?

Sensacyjne doniesienia WHO o pandemii w Europie! Na taką informację wszyscy czekali


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie