Polityka i Społeczeństwo

“Wiadomości” nie zawodzą. Uderzenie w Tuska i Trzaskowskiego z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Grand Warszawski / Shutterstock

„Wiadomości” nie zawodzą. Już dzień po rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego wypomnieli rzekomą proniemieckość Donaldowi Tuskowi i Rafałowi Trzaskowskiemu.

TVP nie sili się na wysublimowany przekaz, kreatywną propagandę. Bazuje na najprostszych instynktach, jest prosto i topornie. Kto odpowiada za tragedię Warszawy w 1944 roku? Niemcy. Więc jak kogoś obrzydzić? Kojarząc go z Niemcami. Prosty przepis.

W TVP Info już 1 sierpnia padły słowa o „niemieckim genie” Donalda Tuska.

Myślę, że w Donaldzie Tusku nie ma jednak tego genu polskiego, a przynajmniej jest on o wiele słabszy i zagłuszony przez gen niemiecki – mówił ekspert TVP prof. Wiesław Wysocki.

Do tego głównego dania „Wiadomości” dołożyły deser. Pretekstem do ataku na Tuska były dziwne skądinąd tytuły artykułów w tygodniku „Newsweek” – „Powstanie Warszawskie. Dowódcy AK wydali wyrok na Warszawę” i „Tak musiało być. Dlaczego dowódcy Powstania nie płakali po Warszawie?”. Od artykułów pisma „o niemieckim kapitale” autor materiału przeszedł do Tuska i Trzaskowskiego. Politykom opozycji zarzucono, że pomijali winę Niemców w swoich wystąpieniach.

Wspomnienia o sprawcach zabrakło w krótkim wystąpieniu Donalda Tuska. O Niemcach zapomniał też prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, nie licząc pozdrowienia na początku przemówienia – wyraźnie podkreśliły „Wiadomości”. Pokazano, jak prezydent Warszawy pozdrawia premiera Westfalii i przewodniczącego CDU Armina Lascheta. I zestawiono to z wypowiedzią samego Lascheta, który mówił „wprost o odpowiedzialności Niemców za zbrodnie”, co „nie jest regułą, gdy idzie o niemieckich polityków”.

TVP potwierdza, że wykorzysta każdy, nawet minimalny pretekst, by uderzyć w liderów opozycji. Konsekwencje siania nienawiści? Nikt na Woronicza się tym nie przejmuje.

Źródło: TVP

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie