Polityka i Społeczeństwo

“Wiadomości” nie zaprzestają ataków na Donalda Tuska. Tym razem przekonują, że lider PO szkodzi opozycji

screen/ TVP

„Wiadomości” w swoim żywiole! Sztandarowy program informacyjny TVP po raz kolejny uderza w Donalda Tuska. Liderowi PO zarzucają sianie nienawiści i agresję.

Donald Tusk zrobił telewizji publicznej ogromną przysługę, wracając do polskiej polityki. Dzięki niemu na Woronicza nie muszą się nudzić, przeciwnie – rozwijają kreatywność, prześcigając się w atakach na lidera PO. W sobotnim wydaniu „Wiadomości” Tuskowi zarzucano agresję i sianie nienawiści oraz postawiono tezę, że jest „obciążeniem opozycji”. To twierdzenie poparto wypowiedziami polityków PiS i prawicowych dziennikarzy.

Tusk sprowadza polityczną debatę do wulgarnych, agresywnych i niebezpiecznych zachowań – usłyszeli widzowie „Wiadomości”. Na potwierdzenie zacytowano fragment wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego z wywiadu dla RMF FM.

Jest w wielkiej mierze autorem degradacji życia publicznego, degradacji języka, fali nienawiści, która została wywołana sztucznie – powiedział o Tusku prezes. Aby udowodnić, że Tusk szkodzi opozycji, przytoczono wyniki sondażu przeprowadzonego dla portalu wpolityce.pl. Z tą tezą zgadza się tam 43 procent osób.

– Donald Tusk jest obciążeniem dla opozycji. Polacy przypomnieli sobie, że prawdziwym efektem Donalda Tuska jest podwyższony wiek emerytalny, luka VAT, podział społeczeństwa – bezlitośnie komentuje Norbert Maliszewski, szef Rządowego Centrum Analiz.

Dalej widzowie „Wiadomości” usłyszeli, że „poziom agresji i arogancji i chamstwa rośnie, bo poparcia dla Donalda Tuska słabnie i spada, także to zza granicy. Co powoduje coraz większą frustrację Tuska i jego otoczenia”. Program informacyjny TVP przekonuje, że lider PO nie ma pomysłu i oferty dla Polaków, dlatego wybrał drogę „nienawiści i pogardy dla politycznych przeciwników”.

Do tego dochodzą fałszywe oskarżenia wobec polskiego rządu, na przykład te dotyczące rzekomego polexitu – słyszymy w Wiadomościach. Tę tezę potwierdza nie kto inny, niż Jarosław Kaczyński.

Polexit jest fake newsem, pomysłem opozycji na zwiększenie poparcia społecznego – powiedział prezes w RMF FM. Jakie to przekonujące!

Można zadać sobie pytanie, po co „Wiadomości” dalej tworzą takie treści. Przecież ten program i tak oglądają już tylko zwolennicy PiS i przeciwnicy Tuska. Ze swoim propagandowym przekazem nie trafiają do nowych odbiorców…

Źródło: TVP

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie