Polityka i Społeczeństwo

Weterynarze oburzeni zachowaniem Cejrowskiego. “Pewnie w młodości wtykał żabom słomki w tyłek”

Screen/ YouTube/ TVP Info

W jednym z odcinków programu “Polowanie” Wojciech Cejrowski postanowił udowodnić jak twarda jest skorupa żółwia. Podróżnik stanął na zwierzęciu, czym wywołał lawinę komentarzy, także ekspertów.

– Po to ma tę skorupę właśnie, żeby można było po nim przejechać samochodem i żeby mu się nic nie stało – mówił o żółwiach Wojciech Cejrowski w programie “Polowanie” emitowanym w TVP. Aby to udowodnić, stanął na jednym z nich i przekonywał, że żółwie nic nie czują. Podróżnik wspominał też szkołę podstawową i lekcje przyrody, gdy cała klasa sprawdzała w taki właśnie sposób wytrzymałość skorupy.

Jak się okazuje, żółwia wiedza Cejrowskiego jest zerowa. Gdy jego program obejrzeli eksperci, ostro skrytykowali bosego wędrowca. – Skorupa żółwi jest wrażliwa na dotyk, ból, temperaturę, wibracje i przewodzi dźwięki. Cejrowski wygaduje bzdury, że żółwie nie czują – wyjaśniał Robert Maślak, biolog UWr.

W podobnym tonie wypowiedzieli się weterynarze z z lecznicy Legwet z Legionowa. – Od lat 80-tych ubiegłego stulecia wiadomo, że żółwie czują przez skorupę. Jest ona bezpośrednio połączona ze szkieletem – napisali na Facebooku.

Czują dotyk, temperaturę, wibracje, ale też ból. Pewnie jak wielu chłopców w młodości pan Wojtek wtykał żabom słomki w tyłek. Wielu z tych chłopców wyrosło z wtykania tych słomek. Pan Wojtek możliwe, że nie. Miarą naszego człowieczeństwa jest nasz stosunek do osób starszych, chorych, dzieci, ale też zwierząt – skomentowali postawę Cejrowskiego.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie