Polityka i Społeczeństwo

Ważny sondaż dot. prezydenta! Polacy wypowiedzieli się na temat istotnego problemu

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej jest głową państwa i posiada władzę wykonawczą. Czuwa też nad przestrzeganiem Konstytucji i jest zwierzchnikiem Sił Zbrojnych. Nie jest on jednak zobligowany do tego, aby ujawniać publicznie swój stan zdrowia. Co na ten temat myślą obywatele?

Kondycja zdrowotna głowy państwa

Stanowisko prezydenta jest bardzo odpowiedzialne, co powoduje to, że można uznać, że kontrolowanie przez opinię publiczną jego stanu zdrowia powinno być normą. Zauważmy, że choćby papież Jan Paweł II pełnił swój urząd do końca życia, mimo tego, że w ostatnich latach był już mocno schorowany.

SE.pl zapytał Polaków, czy chcieliby jednak tego typu badań. Okazuje się, że… nie. Na pytanie: “Czy Prezydent RP powinien co roku ujawniać wyniki swoich badań lekarskich?” twierdząco odpowiedziało 30 proc. ankietowanych. Przeciwnego zdania jest z kolei aż 42 proc. badanych. Pozostała grupa (chodzi o aż 28 proc. uczestników badania) nie potrafiło wyrazić swojego zdania w tej kwestii.

Badanie psychiczne

Warto przypomnieć, że jeszcze inaczej do tematu podszedł Janusz Palikot, były lider Twojego Ruchu.

W 2010 r. polityk powiedział podczas konferencji prasowej w Warszawie, że posłów, a w szczególności Jarosława Kaczyńskiego, należy poddać badaniom psychiatryczny. – Nie wiadomo do jakich jeszcze konsekwencji społecznych, do jakich jeszcze właśnie zabójstw i różnych skandalicznych zachowań dojdzie w wyniku tej atmosfery, tego podpalania, tego chodzenia z pochodniami, tego oskarżania premiera, prezydenta, różnych ludzi w polityce ze strony Jarosława Kaczyńskiego – mówił wtedy.

Badanie se.pl zrealizowane zostało przez Instytut Badań Pollster w dniach 24-25.06.2020 roku metodą CAWI na próbie 1059 dorosłych Polaków. Struktura próby była reprezentatywna dla obywateli Polski w wieku 18+. Maksymalny błąd oszacowania wyniósł około 3%.

Źródło: Se.pl, Newsweek

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie