Polityka i Społeczeństwo

Ważny polityk PiS zwraca uwagę Kaczyńskiemu i krytykuje “Polski Ład”! W obozie Zjednoczonej Prawicy musiało zawrzeć

fot. Kancelaria Senatu/Grzegorz Krzyżewski

Jan Maria Jackowski udzielił wywiadu Wirtualnej Polsce, który musiał wprawić w osłupienie jego partyjnych kolegów. Senator PiS dosłownie zmiażdżył flagowy projekt partii Jarosława Kaczyńskiego.

W piątkowe popołudnie w Wirtualnej Polsce ukazał się wywiad Michała Wróblewskiego z Janem Marią Jackowskim. To, co o “Polskim Ładzie” powiedział senator PiS, musiało zszokować jego partyjnych kolegów. Tak ostro o flagowym projekcie rządu, nie wypowiedział się jeszcze żaden polityk obozu władzy.

Jan Maria Jackowski zapytany ” na co zwróciłby pan uwagę prezesowi”, nawet nie starał się uciekać od odpowiedzi. – Na konieczność odbudowania dobrych relacji międzyludzkich, zasad poszanowania i dialogu. Powiedziałbym również o potrzebie powrotu do ideowości. Bo dziś obóz władzy od tego odstępuje. Od tej ideowości, która była jeszcze 4, 5, 6 lat temu. Zwracają na to uwagę także nasi wyborcy – odpowiedział senator.

Później było nie mniej ciekawie. – Zwróciłbym uwagę na niechlujstwo legislacyjne, z którym mamy do czynienia. To, co się dzieje wokół pandemii, jest trudne do zaakceptowania – mówił Jackowski.

Dostało się również sztandarowemu projektowi Prawa i Sprawiedliwości. – Rząd powinien działać na podstawie bardzo jasnych, klarownych i niebudzących wątpliwości zasad i przepisów prawa. Poziom niedoróbek i niechlujstwa legislacyjnego w pakiecie ustaw Polskiego Ładu jest porażający. Nawet sejmowi legislatorzy nie byli w stanie w tak krótkim terminie ustosunkować się do tych ustaw – ocenił polityk.

Po tym wywiadzie nasuwają się dwa pytania. Pierwsze brzmi: Co to za gierka i co Jackowski chce osiągnąć narażając się Kaczyńskiemu? Drugie: Czy już koledzy senatora z ław pozbierali już szczęki z podłogi po przeczytaniu tej rozmowy?
Źródło: WP. PL

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie