Ważny biskup wpadł do telewizji Rydzyka i załamał ręce. Duchowny nie może przeboleć, że tyle kasy wydajemy na…

Biskup Tadeusz Bronakowski wystąpił w Telewizji Trwam. „W ciągu roku wydajemy na alkohol ponad 45 mld zł!” – grzmiał duchowny.

Biskup Bronakowski w TV Trwam

Biskup Tadeusz Bronakowski jest przewodniczącym Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych Konferencji Episkopatu Polski. Ostatnio duchowny gościł na antenie należącej do Tadeusza Rydzyka Telewizji Trwam. Ks. Bronakowski w felietonie z cyklu „Myśląc Ojczyzna” zachęcał, by swoje życie i losy naszej ojczyzny zawierzyć Maryi.

„Miłość do Maryi jest czymś bardzo ważnym w życiu osobistym i życiu całego narodu. Ma wymierny wpływ na naszą historię. Musimy więc uczynić wszystko, aby Królowa Polski miała w naszym narodzie licznych wiernych i odważnych pomocników. Z wielką miłością i ufnością oddajmy Maryi swoje życie i losy naszej umiłowanej Ojczyzny” – powiedział w TV Trwam.

Zadał widzom jedno pytanie

Następnie Przewodniczący Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych Konferencji Episkopatu Polski zwrócił się bezpośrednio do widzów i zadał im jedno, krótkie pytanie. „Czy jako Polacy nieodpowiedzialnością i beztroską nie zasmucamy dzisiaj naszej Królowej?” – zapytał biskup mając na myśli alkohol wypijany na terenie naszego kraju.

W ciągu roku wydajemy na alkohol ponad 45 mld zł. Nie przyjmujemy wyników badań naukowych, które są jednoznaczne. Nie ma dla człowieka bezpiecznej ilości alkoholu. To groźny narkotyk sprzedawany legalnie” – zauważył ks. Tadeusz Bronakowski. „Musimy uczynić wszystko, aby Królowa Polski miała w naszym narodzie licznych wiernych i odważnych pomocników. (…) Z wielką miłością i ufnością oddajmy Maryi Królowej Polski swoje życie i losy naszej umiłowanej Ojczyzny” – dodał duchowny.

Na koniec Przewodniczący Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych Konferencji Episkopatu Polski zwrócił uwagę na tzw. picie ryzykowne i szkodliwe. – To ta grupa generuje najwięcej problemów społecznych – podsumował biskup Bronakowski.

Mamy nadzieję, że słowom biskupa przysłuchiwał się akurat Jarosław Kaczyński, który ma swoje teorie na temat uzależnienia od alkoholu. – Pamiętajcie, że mężczyzna żeby popaść w alkoholizm to musi pić nadmiernie przeciętnie przez 20 lat. Jeden krócej, drugi dłużej, bo to zależy od cech osobniczych, a kobieta tylko dwa – filozofował kilka miesięcy temu w Olsztynie.

Źródło: o2.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *