Polityka i Społeczeństwo

Ważny apel Donalda Tuska. Zobaczcie, do czego namawia były premier

Miażdżący dla PiS "efekt Tuska". To koniec dominacji obozu władzy
fot. M.Śmiarowski/KPRM/Shutterstock/Michael Wende

Donald Tusk apeluje do przeciwników PiS: “[To] Czas na zjednoczenie wysiłków całej opozycji. Sprawy zaszły zbyt daleko. To polskie »być albo nie być«”.

Tusk chce zjednoczenia całej opozycji

Nie trudno pojąć, co chodzi byłemu premierowi. W naszym kraju trwa debata nt. uzależnienie wypłat środków z UE od praworządności.

Polski rząd jest przeciwny takim pomysłom, co może grozić osłabieniu naszej pozycji w Brukseli.

To zresztą nie koniec. Źle dzieje się też na ulicach. W czasie środowego protestu w Warszawie zorganizowanego m.in. przez Ogólnopolski Strajk Kobiet doszło to przepychanek z policja. Ta zdaniem wielu zachowała się nieodpowiedzialnie.

Z kolei w Sejmie odrzucone zostały w pierwszym czytaniu trzy projekty uchwał złożone przez opozycję: KO, Lewicę i PSL-Kukiz15, a wzywające Mateusza Morawieckiego do zawarcia porozumienia w sprawie budżetu UE i funduszu odbudowy.

Odwołać Kaczyńskiego

Wczoraj szef PO Borys Budka poinformował, że Koalicja Obywatelska przygotowała wniosek o odwołanie wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego. Jest to związane z “bezprawnymi działaniami wobec protestujących w środę kobiet”. Przy okazji – niejako mówiąc z Tuskiem jednym głosem – lider PO namawiał do współpracy reszty opozycji z jego partią. Jak dodał, “przyszłość Polski, rozwój Polski, uzależniony jest od tego, czy Kaczyński straci władzę”.

Czy jednak opozycji uda się zbudować wspólny blok? Nie chodzi tylko o ewentualny start w kolejnych wyborach – te są dopiero za 3 lata i trudno wyrokować, jak będzie wyglądała polska scena polityczna za tak długi czas (zakładając, że wybory nie odbędą się szybciej w wyniku np. upadku rządu Zjednoczonej Prawicy). Kluczowa jest dziś bardziej współpraca całego “antyPiSu” w parlamencie. Czy to realne? Przekonamy się wkrótce…

Źródło: PAP

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie