Polityka i Społeczeństwo

Ważni politycy amerykańscy piszą mocny list do Dudy. Stawiane przez nich zarzuty są naprawdę poważne

Duda i Trumpa

Demokratka i republikanin napisali list do prezydenta Andrzeja Dudy, w którym stawiają poważne zarzuty.

Demokratka Jacky Rosen i republikanin James Lankford są współprzewodniczącymi dwupartyjnej senackiej grupy ds. zwalczania antysemityzmu. Amerykańscy senatorowie wysłali do Andrzeja Dudy list, w którym podają konkretne przykłady rozpowszechniania przez Jarosława Kaczyńskiego, prezydenta oraz TVP antysemickich treści – pisze Gazeta Wyborcza.

Wszystkie wymienione przypadki są związane z kampanią wyborczą. Dwukrotnie przytaczają wypowiedzi, jakie padły na antenie TVP z ust pracowników telewizji. Prezenter zadał pytanie, czy Rafał Trzaskowski “spełni żydowskie żądania”, a prezenterka mówiła, że “strumień pieniędzy dla polskich rodzin wyschnie, jeśli Trzaskowski będzie dążył do zaspokojenia żydowskich roszczeń”. Jarosław Kaczyński potępił prezydenta Warszawy za “rozważanie zwrotu Żydom utraconej w czasach Holocaustu własności”. Andrzej Duda zadeklarował, że nie podpisze ustawy, która “będzie traktowała spadki po osobach jakiejś grupy etnicznej w sposób uprzywilejowany” – cytuje gazeta.

Czego domagają się amerykańscy senatorowie?


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie