Polityka i Społeczeństwo

Ważne słowa o Rafale Trzaskowskim. Znany polityk nie kryje podziwu: “Mądra i rozsądna polityka”

Rafał Trzaskowski rozpoczyna prezydenturę od mocnego uderzenia. Przy okazji wbija szpilę rządzącym
Fot. Flickr/EPP

Gościem “Debaty Faktów” w TVN24 był Aleksander Kwaśniewski, który prezydenturę Andrzeja Dudy ocenił jako “pogłębiającą podziały”. Były prezydent odniósł się także do kandydatka Koalicji Obywatelskiej. – Platforma, która wydawała się, że nie ma kandydata, który mógł pociągnąć wynik wyborczy, zyskała kandydata, który ma realne szanse być w drugiej turze i powalczyć w niej. To nowa dynamika kampanii – powiedział.

Sobotnie wystąpienie Rafała Trzaskowskiego w Poznaniu ocenił jako dobre i merytoryczne. – Pokazanie, że kandydat pojawia się w gronie wielu tysięcy ludzi stwarza psychologiczną przewagę i odczuwa się tę siłę ludzi zgromadzonych, popierających kandydata. To niezwykle ważne – podkreślił.

– Samo wystąpienie było merytorycznie istotne. Zaprezentował się on tam nie jako kandydat jednej partii, a raczej jako ten zdolny do poszukiwania kompromisów, wspólnoty – zwrócił uwagę Kwaśniewski. Były prezydent stwierdził także, że Trzaskowski jest w stanie zwrócić się zarówno do elektoratu prawicowego i lewicowego. – To rozsądna i mądra polityka – przyznał z uznaniem.

Sobotnie wystąpienie kandydata Koalicji Obywatelskiej, komentowała w radiu TOK FM prof. Ewa Marciniak, wykładowczyni w Instytucie Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Politolożka stwierdziła, że poznańskie wystąpienie to otwarcie nowego etapu walki o prezydenturę. – W pierwszym etapie dominowały ostre wypowiedzi, nasycone krytyką urzędującego prezydenta. A dziś wysłano wiele sygnałów pojednawczych – mówiła.

Profesor Marciniak zwróciła uwagę na wprowadzenie do dyskursu politycznego nowego określenia, którym jest “nowa solidarność”. Trzaskowski często mówił o przedsiębiorczości oraz akcentował znaczenie samorządów. – To może pokazywać nową oś kampanii: Polska samorządowa versus Polska centralizowana, sterowana z centrali – stwierdziła.

Źródło TVN24TOK FM

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie