Polityka i Społeczeństwo

Ważne słowa o Rafale Trzaskowskim. Znany polityk nie kryje podziwu: “Mądra i rozsądna polityka”

Rafał Trzaskowski rozpoczyna prezydenturę od mocnego uderzenia. Przy okazji wbija szpilę rządzącym
Fot. Flickr/EPP

Gościem “Debaty Faktów” w TVN24 był Aleksander Kwaśniewski, który prezydenturę Andrzeja Dudy ocenił jako “pogłębiającą podziały”. Były prezydent odniósł się także do kandydatka Koalicji Obywatelskiej. – Platforma, która wydawała się, że nie ma kandydata, który mógł pociągnąć wynik wyborczy, zyskała kandydata, który ma realne szanse być w drugiej turze i powalczyć w niej. To nowa dynamika kampanii – powiedział.

Sobotnie wystąpienie Rafała Trzaskowskiego w Poznaniu ocenił jako dobre i merytoryczne.  – Pokazanie, że kandydat pojawia się w gronie wielu tysięcy ludzi stwarza psychologiczną przewagę i odczuwa się tę siłę ludzi zgromadzonych, popierających kandydata.

To niezwykle ważne – podkreślił.

– Samo wystąpienie było merytorycznie istotne. Zaprezentował się on tam nie jako kandydat jednej partii, a raczej jako ten zdolny do poszukiwania kompromisów, wspólnoty – zwrócił uwagę Kwaśniewski. Były prezydent stwierdził także, że Trzaskowski jest w stanie zwrócić się zarówno do elektoratu prawicowego i lewicowego. – To rozsądna i mądra polityka – przyznał z uznaniem.

Sobotnie wystąpienie kandydata Koalicji Obywatelskiej, komentowała w radiu TOK FM prof. Ewa Marciniak, wykładowczyni w Instytucie Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Politolożka stwierdziła, że poznańskie wystąpienie to otwarcie nowego etapu walki o prezydenturę. – W pierwszym etapie dominowały ostre wypowiedzi, nasycone krytyką urzędującego prezydenta. A dziś wysłano wiele sygnałów pojednawczych – mówiła.

Profesor Marciniak zwróciła uwagę na wprowadzenie do dyskursu politycznego nowego określenia, którym jest “nowa solidarność”. Trzaskowski często mówił o przedsiębiorczości oraz akcentował znaczenie samorządów. – To może pokazywać nową oś kampanii: Polska samorządowa versus Polska centralizowana, sterowana z centrali – stwierdziła.

Źródło TVN24TOK FM

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie