Polityka i Społeczeństwo

Ważna decyzja Rafała Trzaskowskiego ws. tegorocznej warszawskiej Parady Równości. Zrobił to już drugi raz!

Flickr.com

19 czerwca odbędzie się w Warszawie Parada Równości. Uczestniczki i uczestników będzie miał pod swoimi skrzydłami Rafał Trzaskowski.

Parada Równości nie odbyła się w ubiegłym roku ze względu na szalejącą pandemię, ale co się odwlecze, to nie uciecze. W tym roku odbędzie się 19 czerwca pod patronatem Rafała Trzaskowskiego.

Prezydent stolicy przywita oficjalnie uczestniczki i uczestników wydarzenia i weźmie udział w przemarszu – podało w piątek po południu biuro organizacyjne tegorocznej Parady Równości – informuje “Gazeta Wyborcza”. Informacja została potwierdzona przez rzeczniczkę warszawskiego ratusza Monika Beuth-Lutyk.

Jak przypomina gazeta, to drugi honorowy patronat prezydenta Warszawy w dwudziestoletniej historii Parady. W 2019 roku Rafał Trzaskowski rozpostrał swoje skrzydła nad Paradą Równości po raz pierwszy. Ze smutkiem odnotowujemy, że Hanna Gronkiewicz-Waltz przez trzy kadencje ani razu nie brała w niej udziału.

– Niezmiernie cieszymy się, że prezydent po raz kolejny obdarzył nas swoim zaufaniem. Zapraszamy wszystkich serdecznie do wspólnego świętowania! – komentuje Julia Maciocha, prezeska Fundacji Wolontariat Równości, od 5 lat organizatorka Parady Równości w Warszawie. Jak podaje biuro Parady Równości, w roku 2019 wzięło w niej udział ponad 80 tys. uczestniczek i uczestników.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie