Polityka i Społeczeństwo

Ważą się losy komisji śledczej, tego warunku Kukiz nie odpuści. Rockman zapisze się do nowej partii?!

W środę ma się odbyć spotkanie Pawła Kukiza z przedstawicielami opozycji. Oczywiście ma ono dotyczyć poparcia propozycji powołania komisji ws. podsłuchów. W związku z tym pojawiły się ciekawe doniesienia dot. samego lidera Kukiz’15.

Kukiz walczy o komisję

Kukiz zapowiedział, że złoży wniosek o powołanie sejmowej komisji śledczej ws. podsłuchów, ale dopiero wtedy, kiedy zostaną zebrane pod nim podpisy. Chce też, by opozycja ogłosiła jego kandydaturę na przewodniczącego tej komisji.

Na pewno nie zrezygnuję z warunku, że muszę być przewodniczącym komisji śledczej – dodał w rozmowie z PAP.

Odniósł się też do brzmienia art. 2 pkt 2 ustawy o komisji śledczej: “W skład komisji może wchodzić do 11 członków. Skład komisji powinien odzwierciedlać reprezentację w Sejmie klubów i kół poselskich mających swoich przedstawicieli w Konwencie Seniorów, odpowiednio do jej liczebności”.

Po pierwsze artykuł brzmi skład “powinien” odzwierciedlać, a nie “musi”, a po drugie, jeśli takie wątpliwości miałyby być przyczyną, że nie znalazłbym się w składzie tej komisji i nie został jej przewodniczącym, to ja się mogę zapisać do jakiejkolwiek partii na okres trwania tej komisji, zachowując oczywiście prawo do autonomicznych głosowań – powiedział Kukiz.

Oczywiście dodał, że przepis świadczy o partyjniactwie systemu. – Musisz być członkiem klubu czy koła, abyś był w komisji, więc bezstronność gwarantuje przynależność do partii politycznej – ironizował.

Kukiz walczy o kolejną kadencję w Sejmie?

Dlaczego Kukiz chce stanąć na czele komisji? Może chodzić o to, by ta była bezstronna. Tym bardziej, że sprawa dotyczy działań zarówno PiS, jak i PO. Obie partie mogą chcieć coś ugrać na sprawie.

Nie jest wykluczone, że sam rockman chce także mieć swój polityczny zarobek. Jako szef komisji śledczej może ponownie zyskać w oczach wyborców, a tym samym powalczyć za ok. 2 lata o kolejną kadencję w Sejmie.

Czytaj również:

Niespodzianka! Rząd PiS zmienił nagle zdanie w ważnej sprawie. Ta decyzja wywoła olbrzymie kontrowersje

Tego scenariusza Kaczyński boi się najbardziej. TEN poseł PiS zagłosuje przeciwko partii w kluczowym głosowaniu?

“Wiadomości” przebijają kolejną granicę żenady. Tym razem zaglądnęły Donaldowi Tuskowi do kieszeni

Źródło: PAP

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie