Po godzinach

Watykan prowadzi śledztwo w sprawie kard. Dziwisza, a on tymczasem… Zresztą sami zobaczcie

praszkiewicz / Shutterstock

Watykan powołał specjalną komisję, która bada sprawę kard. Stanisława Dziwisza. Sam duchowny wykorzystuje letnie upały, by zrelaksować się na wakacjach.

Ksiądz Tadeusz Isakowisz-Zaleski poinformował niedawno, że zeznawał przed watykańską komisją w sprawie kard. Stanisława Dziwisza.

Zespół pod przewodnictwem kard. Angelo Bagnasco przyleciał do Polski, by zbadać stawiane Dziwiszowi zarzuty o tuszowanie przestępstw pedofilskich.

Składałem zeznania dotyczące zaniedbań kard. Dziwisza z lat 2005-2016, kiedy był arcybiskupem krakowskim. Przekazałem też komisji dokumenty, m.in. listy od pokrzywdzonych osób, które prosiły o ich przekazanie – relacjonuje ks. Isakowicz-Zaleski w rozmowie z „Faktem”.

Sam kard. Dziwisz zachowuje spokój. Wystosował oświadczenie, w którym zapewnił, że jest gotowy do współpracy z watykańską komisją kard. Bagnasco.

Zależy mi na transparentnym wyjaśnieniu tych spraw. Nie chodzi o wybielanie lub ukrywanie ewentualnych zaniedbań, ale o rzetelne przedstawienie faktów – napisał hierarcha. Zapewnił, że najważniejsze w sprawie jest „dobro pokrzywdzonych”.

Poza oświadczeniem kardynał milczy. „Fakt” odkrył, że duchowny postanowił wykorzystać wakacyjny okres i zrelaksować się na chorwackiej plaży. Kard. Dziwisz spędza urlop w miasteczku Klek w towarzystwie grupy współpracowników.

Dzień spędzają na opalaniu się, kąpaniu się w morzu i wycieczkach. Nawet kucharza przywieźli z Polski – relacjonuje rozmówca „Faktu”.

Komisja kard. Bagnasco spędziła w Polsce kilka dni, zbierała zeznania od 17 do 26 czerwca. Póki co nie wiadomo, jakie są ustalenia watykańskiego zespołu. Pewne jest, że Watykan bardzo poważnie podchodzi do spraw tuszowania przestępstw seksualnych. Niedawno Stolica Apostolska nałożyła kary dla dwóch polskich biskupów – bp. Stefana Regmunta i bp. Stanisława Napierały.

Źródło: Fakt

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie